Chevrolet se stahuje z Evropy, skončí i Volt

Jan Horčík - 09 Prosinec 2013

Značka Chevrolet se po deseti letech obnovené přítomnosti opět stahuje z evropského trhu. Jediný Chevrolet, který se bude v Evropě prodávat, bude Corvette. General Motors tak chce podpořit aktivity svých dalších evropských značek: Opel a Vauxhall.auto Chevrolet Trax SUV

Chevrolet v Evropě neuspěl, chce se soutředit na Rusko
foto: Chevrolet

Přítomnost americké automobilky General Motors byla v uplynulých letech tak trochu schizofrenní. Vedle prodělečného německého Opelu (prodávaného v Británii jako Vauxhall) totiž navíc razil i klasickou značku Chevrolet.

Jenže ani během deseti let se v Evropě nepodařilo Chevroletu vybudovat dostatečnou tradici. Nepomohla tomu pochopitelně ani chabnoucí poptávka Evropanů po nových vozech. Chevrolet v Evropě prodával necelých 200 000 aut ročně.

O chabém zájmu svědčí ostatně i prodeje plug-in hybridu Chevrolet Volt. Ten se prodával pouze na vybraných trzích Evropské unie spíše po kusech. Evropský bratránek v podobě Opelu Ampera se prodává alespoň po desítkách.

Dobrým cvičením v public realitions je pak oficiální tisková zpráva k této problematice od General Motors. Ta totiž pochopitelně nevyznívá takto negativisticky, ale mluví o "akceleraci rozvoje v Evropě díky podpoře mainstreamového a prémiového segmentu".

V Evropě nebyla značka Chevrolet dostatečně dobře uchycená (resp. vydiferencovaná proti Opelu), narozdíl od Ruska a bývalých ruských satelitů. GM zároveň potvrdilo, že se na velký rozvoj v Evropě chystá značka Cadillac.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dost silně uvažuji o Voltu nebo Ampeře jako autu pro přítelkyni na každodenní dojíždění do práce... Dle mého názoru ideální věc. A používali bychom ho i na delší cesty.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vzhledem k tomu, že Volt se v Evropě snad ani jako Chevrolet neprodával, tak se v tomto případě nic nezmění.
Ampera zůstane i nadále v portfoliu Opelu.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Ve vybraných zemích se v Evropě prodával (např. v Británii), právě i vedle Ampery, což bylo trochu podivné.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

I v Německu, kde Volt byl dokonce dřív k vyzkoušení než Ampera... !


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?