CHAdeMO

Jan Horčík - 12 Leden 2013

CHAdeMO logo

CHAdeMO je obchodní známka využívaná k označení způsobu rychlodobíjení baterií elektromobilů či obecně elektrických aut. Max. výkon tohoto systému je 62,5 kW a využívá stejnosměrný proud a speciální konektor. Ve světě jej prosazuje stejnojmenná asociace, kterou založily společnosti TEPCO, Nissan, Mitsubishi a Fuji. Později se přidala Toyota. V současné době je nejrozšířenější v Japonsku.

V Japonsku je v provozu přes 1000 rychlodobíjecích stanic pro elektromobily podporujících CHAdeMO. V Evropě jsou jich zatím pouze desítky. Mezi CHAdeMO kompatibilní elektromobily jsou Nissan Leaf, Mitsubishi iMiEV, Peugeot iOn, Citroen C-Zero a další.

auto rychlodobíjení CHAdeMO

Masivní konektor rychlodobíjecí stanice pro elektromobily s rozhraním CHAdeMO
foto: Wikimedia/C-CarTom

Japonská verze elektromobilu Tesla Model S bude volitelně taktéž vybavena konektorem CHAdeMO. Rychlodobíjecí stanice CHAdeMO dokážou elektromobil dobít z 0 na 80 % kapacity obvykle během 15 až 30 minut.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele ozana

Chademo nabíječka do garáže na takové to domácí rychlodobíjení ;-)
http://eshop.trendcharge.eu/cz/p/172/dc-fast-wallbox-20kw

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil