ČEZ otevře v Brně svou první rychlodobíječku

Jan Horčík - 21 Leden 2015

Síť rychlodobíjecích stanic společnosti ČEZ se pomalu, ale jistě rozrůstá. Po Praze, Plzni, Hradci Králové, Vrchlabí a Kladně přibude jedna také v Brně. Půjde tak už celkově o čtvrtou rychlodobíjecí stanici v Brně.auto Hradec Králové rychlodobíjecí stanice ČEZ elektromobilita elektrické auto elektromobil BMW i3

u nové rychlodobíjecí stanice ČEZ v Hradci Králové
foto: ČEZ

Nová rychlodobíjecí stanice ČEZ v Brně se bude nacházet v areálu společnosti AAA Auto v Brně (49.1855336N, 16.6488211E). Slavností spuštění se chystá na 27. ledna 2015. Předpokládáme, že půjde o stejný typ nabízející konektory CHAdeMO, Combo2 a Mennekes, který má ČEZ také na ostatních místech republiky.

Oteření nové stanice spolu s ostatními elektromobilisty pochopitelně vítáme. Bohužel, stále chybí klíčová stanice zhruba uprostřed dálnice D1. Během letošního roku by se nicméně majitelé elektromobilů měli dočkat prvních rychlodobíječek Supercharger v České republice.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Plány nabíječek ČEZu jsou z 11/2011. Viz videa na jejich facebooku. Ale 150 nabíječek v síti po ČR není dodnes, jen čtvrtina. Rychlonabíječky v počtu 5 ks jim trvalo namontovat celý rok 2014, do té doby měli 1 před svým sídlem v Praze. I těch 5 je pouze Praha a okolí a neustále v roce 2014 nějaké nejely. Naposledy ta před jejich sídlem začátkem 1/2015. Na Moravě a ve Slezsku nemají vůbec nic, prostě ČR končí pro pražáky Hradcem Králové. Dál jsou lvi.

V Ostravě, kde jsou stále jen 3 pomalé nabíječky, de facto obyčejné zásuvky, co máte doma, jen navíc s Mennekes typ2, mi byla v komunikaci s ČEZem rychlodobíječka slíbena už 4x. Poslední avizovaný termín z prosince 2014, 15.1.2015 opět marně vypršel. Nicméně dnes vím, kde ta nabíječka skončila, je od včerejška v Mladé Boleslavi. Takže je fajn, že si Pražáci mohou nasosat rychle v Praze, pak v Mladé Boleslavi a ve Vrchlabí, když si jedou do Pece do svých apartmánů polyžovat. Zbytek republiky stejně reálně neexistuje, což dokládá fakt, že od Sedlce-Prčice na východ a od Ostravy na jih ČEZ nabíječku nepotkáte nikde žádnou :-( (propagační u Dukovan neberu, tu tam mají pro svůj elektromobil a je mimo trasy).

K Brnu jen jediná otázka - bude veřejná nebo jakmile večer AAA Auto zavře brány, tak bude zavřeno i pro nabíjení? Možná Vám to připadá jako hloupá otázka, ale třeba rychlodobíječka Nissanu v Pardubicích tak de facto funguje. I když tato je soukromá, přesto veřejně přístupná, když máte PIN k jejímu zprovoznění. Ten Vám dají jen v kanceláři autosalonu na vyžádání. No a když je autosalon zavřený máte smůlu. Nissan podle komunikace s nimi už má 3 rychlonabíječky (Plzeň, Kladno, Praha, Kolbenova 9) a do konce roku 2015 jich chce mít v ČR 10.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Hyperloop

Radovane, řekl bych, že už to začínáte přehánět.

Obrázek uživatele Radovan

No já i chválím, když mám proč. A dělám to daleko raději. Dobré věci si to zaslouží dvojnásob.
Ale když jsem zákazníkem ČEZ Elektromobilita, když pro podpis smlouvy a čip jsem musel osobně z Ostravy až do Prahy, když platím pravidelně měsíční paušál a služby ke mně ne a ne dorazit, tak mám právo být nespokojen. Měl jsem jistá očekávání stran rozvoje sítě v ČR, zejména na Moravě, bohatě živená veřejnými vystoupeními představitelů, a ta prozatím nebyla naplněna. Až budou, velmi rád pochválím a doporučím.
Jistě, stejně to dělá i PRE (Pražská energetika), ale tam mi rovnou řekli, že rozvíjet se mimo Prahu nebudou. A jediná dobíječka v Ostravě bude jediná ještě dlouho. Možná napořád. Ale zase byla karta zdarma a poplatky přišly až později a jen při využití nabíječky za čas na ní dobíjením strávený.
Ovšem třeba rakouský Wien energies, který by se dal s PRE srovnat typem a velikostí, nejenže bryskně elektronicky komunikoval v angličtině, ale jako cizinci mi poslal vše z Vídně do Ostravy elektronicky a později poštou kartu a návratový formulář s poštovným zdarma. Použití rychlodobíječky ve Vídni mi pak neúčtoval vůbec, vše bylo gratis.
Slovenští Greenway komunikovali elektronicky a telefonicky, vše se vyřešilo emailem. Ano, musel jsem tam volat, když to trvalo už dlouho, ale pak bylo vše obratem a došel i přístupový PIN a aktuální mapa se seznamem dobíječek. Dobíjení do konce životnosti vozu zdarma, prakticky přístup jako Tesla.
Rakouská Ella komunikovala elektronicky a zatím největší a nejkomplexnější dobíječku elektromobilů ve Stockerau, jakou jsem kdy viděl, poskytla gratis bez přístupových omezení.
Východoslovenské elektrárny, patřící myslím pod RWE, zase komunikovaly elektronicky a prakticky totožné sloupky, jako má ČEZ z hlediska zásuvek, dávají zdarma bez ohledu na nabíjení a bez přístupových omezení. Vše poslaly obratem s vysvětlením a mapou dobíjecích stojanů.
Zklamal přeshraniční projekt Smartrics (Rakousko, Slovensko, Maďarsko), který prakticky nekomunikuje a spí.
Jak vidíte, prošel jsem toho už mnoho a mohu porovnávat. Proto si myslím, že mám právo být nespokojen. Jsem zákazník. Ovšem dnes jsem hovořil telefonicky se zástupcem ČEZu, dozvěděl se nějaké podrobnosti a vypadá to na dobré cestě, dokonce možná budeme spolupracovat. Raději tvořím než bořím.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A co Jihlava??

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to sice čtvrtá dobíječka ale první Combo2

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Díky konečně za věcnou poznámku :)

Je fajn, že v Brně jsou už 4 rychlodobíječky. Pořád to je málo pokud elektromobilů mají být ve městě stovky kusů...takže přibudou další. I na D1, i v Jihlavě i v Olomouci. Více detailů únor/březen :)

Je škoda vlastně slyšet, že když se někde instaluje stanice, tak člověk má pocit, že je stále všechno špatně... Tak snad se najdou i jiné názory uživatelů elektromobilů...

Fajn večer všem...

Obrázek uživatele Jolinar

to mate recht, aspon ze tak...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

AAA Auto? No to bude vypadat.
Chudáci lidi.
Doufám že ještě nemají borce kterej umí přepisovat data v elektromobilech.

Obrázek uživatele Hyperloop

U nich bych se skoro bál, aby mi mezitím, co tam nabíjím, nevyměnili motor za motor z cirkulárky ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No to snad ne,myslíš že by to zvládli?
Že by to byly takový borci?

Obrázek uživatele Hyperloop

To je fakt, to bych je zase přecenil ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to starý plán už z léta roku 2012... :-(

Praha, 20. června 2012 – Společnost AAA AUTO zahájila projekt dlouhodobého testování aspektů obchodu s ojetými elektromobily. Dnes byla v pražské centrále AAA AUTO spuštěna první dobíjecí stanice, druhá se připravuje v Brně, postupně budou následovat další vhodné pobočky.

www aaaauto cz/cz/tiskove-zpravy/aaa-auto-zahajuje-pripravu-na-obchodovani-s-pouzitymi-elektromobily-spousti-prvni-dobijeci-stanici-praha/article.html?id=33706

Obrázek uživatele Jolinar

proc v Brne proboha? :D
jakoby 3 rychlodobijecky nestacily... Podivejte se treba na Olomoucko nebo treba Ceske Budejovice, kde neni ani jedna...

PS: na dalnici D1 by tento rok uz mela taky vyrust :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je jen pro vybranou klientelu ČEZU.
Kde mají nakoupené služební vozidla.
Ty jsi to asi ještě nepochopil.

Obrázek uživatele Jolinar

mate naprostou pravdu... nepochopil a nestydim se za to :)

Obrázek uživatele Hyperloop

V areálu AAA - opravdu úžasné umístění. To jako že si mezi tím, než se mi nabije auto, můžu koupit nějakou ojetinu? ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano ano, je to dobré PR, dost možná i nějaký ten daňový odpočet, ale díky postavení a množství aut kolem je to i logická a rozumná volba.
Za pár let by v AAA mohli prodávat valnou část elektromobilů.

Je to dobré Pí áR. Starají se o blaho lidí = solidní firma. Bohužel hodně lidí takto uvažuje.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station