Volkswagen Aqua - obojživelné sportovní vznášedlo na vodík

Ivo Hradil - 12 Leden 2012

Nízký sporťák se řítí po silnici stokilometrovou rychlostí. Ve chvíli, kdy se vůz začne přibližovat k rozvodněné řece, si řidič povšimne, že jediný most široko daleko vzala velká voda. Šofér ale neváhá a s klidným srdcem vjíždí přímo do řeky. Jeho vůz se však nepotopí, jak by se dalo očekávat, ale ladným klouzavým pohybem směřuje dále k druhému břehu – je to totiž Aqua.Volkswagen Aqua

Koncept vodíkového vznášedla Volkswagen Aqua nepotřebuje cesty a neznečišťuje ovzduší. Bohužel existuje zatím pouze na papíře.
foto: Volkswagen

Tak nějak by mohla vypadat nepříliš vzdálená budoucnost osobních podle společnosti Volkswagen a jednadvacetiletého čínského studenta Yuhana Zhanga, který tento nekonvenčně vyhlížející dopravní prostředek navrhl v designérské soutěži sponzorované právě německou automobilkou.

Ve své podstatě se jedná o elegantní, do všech detailů propracované, dvoumístné , které nemá při svém pohybu problém s žádným druhem povrchu, nad kterým se lehce vznáší. Snadno tak překoná písečné duny, sněhové závěje, bažiny a dokonce i rozsáhlé vodní plochy.

V budoucnosti se samozřejmě už nebude jezdit na paliva. Volkswagen Aqua je proto vybaven , které zásobují energií několik elektromotorů.

Hlavní umístěný pod rámem vznášedla se vytvářením vzduchového polštáře stará o to, aby se Aqua držela stále nad zemí. Další elektromotory slouží k pohonu a k manévrování. Rychlost vznášedla se může vyšplhat až na 100 km/h, a to samozřejmě bez tvorby jakýchkoli škodlivých .

Volkswagen Aquafoto: Volkswagen

Neotřelý oblý tvar podobný podlouhlému oblázku obstarává vznášedlu ty nejlepší aerodynamické vlastnosti.

Problém však nastává při pátrání po vstupu do obojživelníka, neboť klasické dveře byste zde hledali marně. Částečně skrytý vstupní kruhovitý poklop je umístěn v zadní části karoserie.

Tak to byl malý imaginární výlet do budoucnosti podle Volkswagenu, avšak čekání na onu „nepříliš vzdálenou budoucnost“ nemusí trvat dlouho. Návrh vznášedla Volkswagen Aqua se totiž zakládá na dnes již dostupných technologiích.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Presne takto si predstavujem svoje buduce auto.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station