Česká pošta nakoupí 412 aut na plyn

Česká pošta v polovině prosince 2011 vypsala veřejný tendr na dodávku 412 aut na plyn, konkrétně s pohonem na CNG. To bude znamenat skokové navýšení počtu CNG aut v ČR o přibližně 12,5 %. Získá tím CNG konečně potřebný hybný moment?

Česká pošta se o alternativní pohony zajímá. V minulosti nakoupila několik stovek elektrických kol.
foto: Hybrid.cz

Předmětem veřejné zakázky je pořízení tří druhů (412 kusů) motorových vozidel s pohonem na stlačený zemní plyn, která mají minimálně čtyři kola a používají se pro dopravu nákladů, tj. užitkových automobilů kategorie N1 s celkovou hmotností do max. 3500 kg. Automobily budou pořízeny formou operativního leasingu.

V roce 2011 jezdilo po celé ČR celkem 3250 automobilů na CNG, z toho 336 autobusů. K dispozici bylo 34 plnících stanic. Pro srovnání, v sousedním Německu v roce 2011 jezdilo 90 000 aut na CNG.

Celková předpokládaná hodnota zakázky České pošty činí 203 mil. Kč. To znamená, průměrnou cenu auta kolem půl milionu korun. Zájemci o účast v tendru se mohou hlásit do 19. ledna 2012.

Podle odhadu odborníků mají největší šanci na získání zakázky místní zastoupení značek Fiat nebo Ford. Ty totiž jako jedny z mála u nás CNG auta vhodná pro poštu nabízejí.

CNG dodávky v ČR ale nabízejí také Citroën (Berlingo), Opel (Combo), Mercedes-Benz (Sprinter) a Iveco (Daily).

tisková zpráva

Napsat komentář