Česká Madeta bude rok zkoušet elektromobil Smart ED

redakce - 20 Únor 2014

Ryze česká společnost Madeta zpracuje tři miliony litrů mléka denně. Náš přední mlékárenský podnik se rozhodl vyzkoušet nejmodernější technologii v podobě elektromobilu Smart ED. Ten bude díky společnost E.ON jeden rok testovat.auto elektromobil Smart fortwo ED electric drive madeta

Elektromobil Smart ED v barvách české mlékárenské společnosti Madeta
foto: E.ON

Společnost E.ON už několik let v České republice provozuje flotilu 25 elektromobilů Smart ED. Ty postupně půjčuje nejrůznějším subjektům pro dlouhodobé testováním. Malá elektrická auta jsou díky tomu často vidět např. v Praze (Zoo Praha, Záchranná služba a další).

Nově bude Smart fortwo electric drive (ed) sloužit po dobu 1 roku zaměstnancům akciové společnosti Madeta. Spolupráce obou společností je již dlouhodobá a nejedná se pouze o vztah dodavetele a zákazníka.

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Hyperloop

V tomhle elektrickém Smartu jsem jel a musím říct, že jsem si tak trochu připadal jak v autíčku z autodromu :) Nicméně ačkoliv má oficiální max. dojezd 130 km, tak jsem z něj byl schopný vyrazit až 150 km s tím, že jsem při jízdě z mírného kopce nerekuperoval (motor auto až moc brzdil), ale vyřazoval jsem na neutrál, což sice asi není úplně správné, ale třeba u EV je to trochu jinak :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

chtěl bych se někdy seznámit se závěrem takového testování. Že by to dopadlo třeba tak: po roce testování přijdou na to, že elektromobil má levnější provoz a je tichý, má ovšem vyšší pořizovací náklady a kratší dojezd....?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Psst, to je přísně tajné!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Námět na článek: green.autoblog.com/2014/02/19/tesla-sold-6892-model-s-evs-q4-stock-jumps/

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky, článek už se připravuje :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol