Česká energetická skupina Solek buduje další solární elektrárny v Chile

redakce - 12 Únor 2021

Energetická skupina Solek českého podnikatele Zdeňka Sobotky zahájila v Chile výstavbu dalších dvou elektráren s celkovou kapacitou 10 MW.Solární park El Conquistador o výkonu 2,99 MW, který se rozkládá na ploše 6,51 ha, je třetí z celkového počtu 6 plánovaných fotovoltaických projektů v regionu Ñuble severně od města Quirihue.

Solární park El Conquistador o výkonu 2,99 MW, který se rozkládá na ploše 6,51 ha, je třetí z celkového počtu 6 plánovaných fotovoltaických projektů v regionu Ñuble severně od města Quirihue.
foto: Solek

„Chile je a nadále bude základním stavebním kamenem našeho portfolia solárních elektráren. V dynamickém růstu celkové instalované kapacity ve fotovoltaice zúročujeme zkušenosti a důvěru, které jsme za dobu 7 let našeho působení v Latinské Americe získali,“ uvedl Zdeněk Sobotka a dodal:

„Jsem rád, že se o naše výsledky dosažené na druhém konci světa můžeme podělit právě s českými investory, kteří se na příležitostech zajímavého zhodnocení kapitálu podílejí výnosem z našeho dluhopisového programu či prostřednictvím MW Investičního fondu SICAV, se kterým dlouhodobě spolupracujeme.“

Výstavba solárního parku Alcadesa ve stejné oblasti byla zahájen už v listopadu loňského roku. Elektrárna o výkonu 7 MW, která představuje investici ve výši 9 milionů dolarů, bude v provozu již za dva měsíce.

Pro zajímavost – pohledem úspor uhlíkových stop se odhaduje, že solární park Alcadesa pomůže zredukovat přibližně 10 000 tun CO2, což odpovídá vyřazení 817 automobilů z provozu.

Další solární parky Meco Chillán, San Bernardo, Itihue a Quilmo, které skupina SOLEK v oblasti Ñuble vlastní, jsou v různých fázích rozpracovanosti a dohromady představují další zdroje o výkonu 80-100 MW.

Solek Holding SE je energetická společnost podnikající v oboru obnovitelných zdrojů energie se zaměřením zejména na solární energetiku. Zabývá se projektováním, výstavbou a provozem solárních elektráren v Evropě a Latinské Americe.

Na trhu působí od roku 2010, své aktivity rozvíjí především v Chile a k dalším lokalitám úspěšně realizovaných fotovoltaických parků patří i Česká republika, Slovensko či Rumunsko.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Off...

https://www.penize.cz/doprava/424407-musk-muze-teslu-pohrbit-stejne-rychle-jako-ji-nakopl-revoluce-nebo-bublina

Porovnávat výrobu oktávky s teslou, chce riadnu odvahu.

---

145 000 km na elektróny
Z toho 50% z FVE

Off..

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/velka-britanie-vetrne-elektrarny-ropne-spolecnosti-investice-bp-shell-pobrezi-anglie.A210210_114946_eko-zahranicni_jla

Off... nový 800V elektromotor

https://www.elektroauto-news.net/2021/borgwarner-800-volt-elektromotor-nutzfahrzeuge

Off.. seznam wallboxů na které dávají v DE dotace

https://www.kfw.de/inlandsfoerderung/Privatpersonen/Bestehende-Immobilie/F%C3%B6rderprodukte/Liste-der-f%C3%B6rderf%C3%A4higen-Ladestationen/

Netusil jsem kolik vyrobcu Wallboxu se muze uzivit.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil