CES 2017: Mercedes-Benz ukáže propojený, autonomní elektromobil

redakce - 28 Prosinec 2016

Výstavní expozice Mercedes-Benz na veletrhu CES, který se uskuteční v lednu 2017 v Las Vegas, se ponese v duchu nové podnikové strategie CASE. Ta má čtyři pilíře: Connected, Autonomous, Shared & Service a Electric Drive. auto Mercedes-Benz EQ koncept autosalon Paříž

Koncept elektromobilu Mercedes-Benz EQ byl představen na autosalonu v Paříži
foto: Mercedes-Benz

Poprvé budou moci návštěvníci obdivovat na jednom místě studie Concept EQ a Mercedes-Benz Vision Van. S mottem „Fit&Healthy“ představí Mercedes-Benz vizi inteligentního propojení rostoucího povědomí společnosti o zdraví s mobilitou budoucnosti.

Exponáty, věnované umělé inteligenci a připojení vozidla k tzv. chytrému domovu (Smart Home), poskytnou napínavý pohled na aktuální témata, jimiž se zabývají pracovníci výzkumných a vývojových center Mercedes-Benz. Mimořádnými událostmi budou moderované živé diskuze s odborníky značky Mercedes-Benz.

Mercedes-Benz vstoupí i v roce 2017 do nového výstavního roku účastí na veletrhu spotřební elektroniky CES (Consumer Electronics Show). Společnost na něm ve dnech 5. až 8. ledna představí nejnovější plody svého technického vývoje v expozici s plochou 600 m2.

Středem pozornosti bude podniková strategie CASE, která spojuje trendy síťového propojení, autonomní jízdy, modelů flexibilního používání automobilů a elektrických pohonů. Stuttgartský výrobce prémiových automobilů soustředí své kompetence v těchto oblastech pomocí strategie CASE a důsledně urychluje jejich vývoj.

„Náš pojem mobility se v příštích pěti až deseti letech změní výrazněji než během uplynulých 50 let,“ říká Ola Källenius, člen představenstva společnosti Daimler AG a od ledna 2017 také zodpovědná osoba za koncernový výzkum a vývoj divize Mercedes-Benz Cars.

„S naší strategií CASE budeme utvářet budoucnost mobility. Cílem je proměnit automobil v platformu budoucích konceptů mobility a digitální zážitkový prostor. Automobil budoucnosti musí být síťově propojený, autonomní a bezemisní. A současně také musí nabízet možnost sdílené mobility,“ dodal.

Mercedes-Benz představí v Las Vegas pod mottem CASE poprvé na jednom místě studie Concept EQ a Mercedes-Benz Vision Van. Mercedes-Benz Concept EQ, studie se vzhledem sportovního crossoveru/SUV, poskytuje výhled na novou generaci vozidel s elektrickým pohonem napájeným z akumulátorů.

Mercedes-Benz Vision Van, revoluční studie lehkého užitkového vozu pro městské oblasti, integruje do celkového systému velký počet inovativních technických řešení pro doručování zásilek koncovým adresátům.

Mercedes-Benz kromě toho předvede nadcházející vývojové kroky na cestě ke kognitivnímu automobilu a představí s konceptem „Fit&Healthy“ vizi, jak by bylo možné inteligentně propojit rostoucí povědomí společnosti o zdraví s mobilitou budoucnosti.

Důležitou roli ve výstavní expozici budou hrát také témata umělé inteligence, inovativních řešení k propojení vozidel s chytrým domovem a Mercedes me. Kultovní značka smart kromě toho představí novou inovativní službu „smart ready to share“.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Kravaťácký kecy, prdy, beďary s třícípou hvězdou.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Radovan

V podstatě se s členem představenstva společnosti Daimler AG a od ledna 2017 také zodpovědnou osobou za koncernový výzkum a vývoj divize Mercedes-Benz Cars Ola Källeniusem shodneme. Jen pojem mobility u naší rodiny se v příštích pěti až deseti letech nezmění výrazněji než během uplynulých 50 let. Protože už se výrazně změnil před 3 lety a dále se proměňuje. Také je nám v rámci krátkých jízd naprosto ukradený digitální zážitkový prostor. Navíc si jej dokážeme udělat už několik let díky běžné spotřební elektronice a držáku na mobil, tablet či notebook (donedávna snad ještě DVD přehrávač), a wifi hotspotu z chytrého mobilu. Automobil budoucnosti vnímáme v opačném pořadí. Nejprve jako tichý a bezemisní, pak třeba autonomní a nakonec síťově propojený. Co se sdílené mobility týče, tam jsme s nabídkou sdílení spalováku, co nám nyní parkuje před domem pod plachtou, mezi přáteli a známými neuspěli. Zřejmě k němu společnost ještě nedorostla a těžko tomu do 5 let bude jinak.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 87 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 40 tis. km (54 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Uz vim co znamena DB. Diesel Benzin.

Vetsina automobilek protahuje zavedeni EV jak jen to jde. Na jedne strane vykrikujou do sveta ze budou Leader elektromobility a jinde zase tvrdi ze to nejde tak rychle a ze se to musi zvazit a jine kecy. Ja jezdim EV a kroutim hlavou nad drzosti tech lharu. Urcite automobilky ukazaly ze to je mozne uz dnes a za to maji muj dik.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ááááááááá, další bla bla car........ jaký to úžas, chtěli jsme postavit něco co někam dojede, ale mi řekli ne, nejdřív tam nacpeme kde co a pak možná pojedete..... řekl bych americké UUAAUU ;)


Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?