BYD vstoupí na trh v USA s elektrickým autem e6

Ivo Hradil - 20 Leden 2011

Čínský automobilový tygr a zároveň výrobce baterií společnost (název je odvozen z počátečních písmen anglických slov "Build Your Dreams"), která je štědře podporována americkým miliardářem Warrenem Buffettem, plánuje vstup na americký automobilový trh v prvním čtvrtletí roku 2012.  
elektromobily BYD E6

V pondělí o tom informoval šéf BYD Wang Chuanfu při rozhovoru pro agenturu Reuters na .

Asijská automobilka zatím pracuje na vytvoření sítě obchodních zástupců v amerických městech, kteří by měli začít posléze nabízet nejprve elektrický pětimístný automobil e6.

O něco později bude následovat hybridní SUV S6DM a nakonec možná přibudou i elektrické autobusy.

představují obrovské možnosti pro nové ekologicky šetrné automobily. Mnoho automobilových společností se bude chtít prosadit na tomto trhu a BYD se tohoto boje zúčastní také,“ řekl Chuanfu prostřednictvím svého tlumočníka a dodal, že se chtějí zaměřit hlavně na segment plně a .

Na Detroitském autosalonu firma BYD představuje sérii svých elektrických vozidel, včetně modelů a S6DM, doplněné prezentací dalších produktů jakými jsou nebo baterie pro domácnosti.

BYD už prodalo ve své domovské několik set elektrických automobilů e6 většinou vládním subjektům. Na americkém trhu může společnost očekávat tvrdé konkurenční prostředí.

Automobil e6 s deklarovanou cenou pohybující se okolo 42 000 dolarů tak bude muset pravděpodobně spoléhat na další dotace nebo pobídky, které by pomohly oslovit koncové zákazníky.

Hlavními konkurenty budou pro BYD dobře zaběhlé domácí a japonské automobilky , a , a které chtějí se svými elektrickými auty také uspět.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?