BYD dodá do Londýna téměř stovku elektrických autobusů

Jan Horčík - 22 Srpen 2017

Londýn elektrifikuje svou hromadnou dopravu, konkrétně autobusy. Nové elektrobusy dodá čínská společnost BYD, celkem zatím 89 kusů.Dvanáctimetrový elektrobus BYD – Alexander Dennis 12m Electric Bus

Dvanáctimetrový elektrobus BYD – Alexander Dennis 12m Electric Bus
foto: BYD

Celkem 11 nových elektrobusů nasadí londýnský dopravní podnik Transport for London od února 2018 na lince 153. Dalších 19 jich začne od srpna 2019 jezdit na lince 214.

Autobusy poskytne a bude je servisovat společnost Go-Ahead London. Ta díky tomu bude mít v depech Waterloo, Camberwell a Northumberland Park celkem už 95 čistých elektrobusů BYD ADL.

Elektrobus BYD ADL Enviro200EV 10.8m

Elektrobus BYD ADL Enviro200EV 10.8m
foto: BYD

Dalších 23 elektrických autobusů BYD bude provozovat společnost Metroline v centrální části britské metropole na lince 46. Půjde o nízkopodlažní autobusy BYD ADL Enviro200EV 10.8m.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Kde je Iveco, Man, Mercedes, Solaris, Škoda, Karosa-Renault a další desítky evropských výrobců? Jak to, že v Británii musí kupovat elektrobusy z druhé strany polokoule? No protože jsme s vývojem v pérdeli pane hrábě, jak říká klasická filmová hláška. Chrlíme jen sračkomety a plynoprdy.
Ale nemusíme truchlit. Ženských je polovina populace, ty budou do pár desítek let hezky sedět na zadku doma a bez páníčka se nikam nehnou. To máme ušetřeno 50% provozu. No a páníček na velbloudovi dorazí, kam potřeba. Jen bude nadávat na řídkou síť stájí pro velbloudy :-(

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 68 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 25 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Jsem zvědav na dlouhodobou kvalitu těch busů.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky.

Jak vkládat odkazy bez registrace. Stačí vložit mezeru www. link.com

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mám za to, že Londýn ji již ověřil u čínských provozovatelů kteří nemudrují a busy dlouhodobě užívají. Tedy aspoň to, že po nějakou jím danou dobu pravděpodobně nemají výrazné problémy. To že po Číně jezdí přes 1/4Mbusů tu již proběhlo :-(. Bohužel jsme ve vývoji až za opicemi. A to se již nezmění. Zvlášť s našimi (mo)mentálními schopnostmi. V dnešní době pořád mlít tantru o nevhodnosti eletromobility pro běžného ovčana je už na úrovni debility.

Za opicemi snad ne, ale staci ze za Cinou. Vemte si, kde ta zeme byla za Kulturni revoluce, a to neni az tak davno.

---

heros

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je super že se i takovéto věci komplet designed a made in China v evropě uchytávají a že to nezůstává jen spotřebního žboží.
Ale což, musel jsem si rýpnout..:)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

já si jednou koupil vrtáky do železa Made in China a ty vrtáky se při vrtání zkroutily, jsem nic takového ještě neviděl, nebo k vodovodní baterii ty připojovací S kusy kde byla poloviční tloušťka stěny trubky a prasklo to, naštěstí to prasklo zrovna když jsem byl doma, na druhou stranu když číňani chtějí umějí vyrobit i kvalitní věci ale nesmí šidit materiál :-)) takže např. Siemens made in China mi vůbec nevadí, Huawei 3G modem taky paráda už běží 3roky 365dní 12h v kuse

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Americká automobilka Ford dnes informovala o plánované spolupráci s čínskou firmou Anhui Zotyy Automobile. Pro čínský trh posléze firmy chtějí začít vyrábět elektrické automobily. Zmiňovaná čínská automobilka v první polovině tohoto roku prodala 16 tisíc elektrovozů, což z ní dělá lídra na trhu malých elektrických aut v zemi.

fio.cz/zpravodajstvi/zpravy-z-burzy/198186-ford-oznamil-spolupraci-s-cinskou-automobilkou-ohledne-elektrickych-aut

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolBUS2BUSKariéra EVC Group