Britská vláda nakoupila 140 aut do zásuvky

Jan Horčík - 19 Březen 2015

Vláda Velké Británie už před rokem oznámila, že vyčlení 5 mil. liber na nákup aut do zásuvky. Svůj slib plní a nakoupila mimo jiné Mitsubishi Outlander PHEV, Nissan Leaf nebo Renault Zoe.Nissan Leaf, elektromobil vyráběný přímo v Británii, je mezi nově nakoupenými vozy

Nissan Leaf, elektromobil vyráběný přímo v Británii, patří mezi nakoupené vozy
foto: Nissan

Nová studie Cambridge Econometrics aktuálně odhalila, že masivní rozšíření elektrických aut v Británii by mohlo zemi pomoci snížit dovoz fosilních paliv až o 40 % a každému řidiči ušetřit v přepočtu přs 40 000 Kč ročně.

ZAJÍMAVOST: Evropská verze elektromobilu Nissan Leaf se vyrábí v britském závodě Sunderland.

Tamní vláda, zdá se, to s podporou elektromobility myslí vážně, a sama jde proto příkladem. Prozatím nakoupila 140 aut do zásuvky. Kromě výše zmíněných ještě modely Toyota Prius Plug-in Hybrid, Kia Soul EV a například Volvo V60 Plug-In Hybrid.

Ministr obchodu Matthew Hancock v této souvislosti řekl: "Chceme z Británie udělat jedno z nejlepších míst pro navrhování, výrobu a prodej ultra-nízkoemisních vozidel."

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Porad od nas jen kopiruji..

---

heros

Obrázek uživatele Radovan

Přesně tak. Slavná česká vláda to měla v usnesení už před 4 lety, že přednostně při obnově automobilového parku budou pořizovat vozidla s alternativním pohonem.
Jen ten výsledek: Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky. Třeba na MPSV musel elektromobil zapůjčit až loni ČEZ. A jak se s ním paní ministryni Marksové hezky fotilo.

---

Elektromobily Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 80 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý pro ženu, najeto 35 tis. km (49 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000, permakulturní zahrada od 2017.


Nabíječky elektromobilů Circontrolveletrh e-SalonAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil