Britská královská svatba prince Harryho a Meghan Markle byla elektromobilní

Princ Harry, člen britské královské rodiny, si vzal Meghan Markle. Nemuselo by nás to zajímat, kdyby si tahle dvojka nevybrala za svatební vůz elektromobil.

Jeho královská Výsost vévoda ze Sussexu a vévodkyně ze Sussexu se na afterparty ze zámku Windsor vydali v jedinečném elektromobilu Jaguar E-Type Zero. Enzo Ferrari o něm prý kdysi prohlásil, že je to „nejkrásnější auto, které kdy bylo vyrobeno“.
foto: Jaguar Land Rover

O novince Jaguar E-Type Zero jsme už před časem psali jako o nejkrásnějším elektromobilu na světě. Takže se vlatně ani není co divit, že si jej britský novomanželský pár vybral pro cestu na afterparty.

Společnost Jaguar Land Rover ho představila na Tech Festu minulý rok v září. Jde o plně elektrickou přestavbu letité klasiky z roku 1968. Z nuly na 100 km/h zrychlí za pouhých 5,5 sekundy o vteřinu rychleji než E-Type Series 1.

Princ Harry spolu se svou nastávající si elektromobil zvlášť vyžádali. Značka Jaguar má přitom u britské královské rodiny dlouhodobou tradii. V Jaguar jezdily jak princezna Diana (Jaguar XJS), tak královna Alžběta (Jaguar X-Type).

21 Comments on “Britská královská svatba prince Harryho a Meghan Markle byla elektromobilní”

        1. Možná naráží na toto „Pro všechny, kterým připadala
         Možná naráží na toto „Pro všechny, kterým připadala anglická královská svatba poněkud netradiční, přetiskuji jednu zprávu starou jen pár dnů:
         Novým starostou anglického Sheffieldu se stal uprchlík a rodák ze Somálska. Teprve osmadvacetiletý Magid Magid ve volbách jednoho z největších anglických měst zvítězil se svojí Stranou Zelených. Již jeho inaugurační ceremonie vyvolala kontroverze kvůli výběru hudby a vulgarismu při projevu.
         Stará dobrá Anglie totiž už dávno neexistuje…“

        2. Už se těším na to jak za čas někdo bude zase halekat,
         Už se těším na to jak za čas někdo bude zase halekat, že to co zrovna prožíváme byly ty zlatý dobrý časy. Cha cha cha :)))

        3. Netěšil bych se, ono to opravdu jde rok od roku do řádné
         Netěšil bych se, ono to opravdu jde rok od roku do řádné <->

        4. Ale jdi ty brumlo. Co měli říkat ve středověku když byly
         Ale jdi ty brumlo. Co měli říkat ve středověku když byly morový rány a vychcípala půlka Evropy což bylo 5 milionů lidí? To byl teprv průser. My se máme až moc dobře.

Napsat komentář