Britská královská pošta představila novou elektrickou dodávku

Jan Horčík - 23 Srpen 2017

Britská královská pošta Royal Mail provozuje flotilu asi 49 000 vozidel. Ve spolupráci se společností Arrival nyní představila koncept elektrické dodávky.auto elektromobily elektrická dodávka Britská královská pošta elektrododávka

Nové elektrické dodávky Britské královské pošty spojují estetiku minulosti s nejnovějšími technologiemi elektrického pohonu
foto: Royal Mail

Poštovní služby celého světa postupně konečně začínají chápat výhody elektromobilů. Premiantem je v tomto ohledu pošta německá, která si sama vyrábí elektromobily StreetScooter.

Britská královská pošta aktuálně představila novou plně elektrickou dodávku, vyvinutou ve spolupráci s firmou Arrival. V první fázi bude zkoušet tři verze, které budou převážet poštu mezi londýnskými distribučními centry.

Prototyp plně elektrické poštovní dodávky Britské královské pošty

Prototyp plně elektrické poštovní dodávky Britské královské pošty
foto: Royal Mail

Společnost Arrival, původně známý jako Charge Auto, tvrdí, že elektrododávky pro britskou poštu jsou vyrobeny z "revolučních ultralehkých kompozitních materiálů". Tato a další optimalizace umožňují elektrododávkám dojezd v městských centrech až 160 km.

Elektrododávky britské pošty jsou k dispozici ve třech variantách

Elektrododávky britské pošty jsou k dispozici ve třech variantách
foto: Royal Mail

Dodávky jsou k dispozici v 3,5t, 6t a 7,6t verzi. Arrival navíc tvrdí, že elektrické dodávky jsou připraveny také na autonomní provoz. Paul Gatti, ředitel Royal Mail, řekl, že úspěšné testování vozidel by mohlo vést k jejich početnějšímu nasazení v rámci flotily.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Hezký jak kostka másla nebo mejdlo. Hezky se na to kouká :D

http://arrival.com/
https://www.designboom.com/technology/royal-mail-electric-truck-arrival-08-23-2017/

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Parádní design, který si na nic nehraje. Vše vypadá účelně.
A, jak píše MiŠ, verze pro pasažéry by byla taky super.

Obrázek uživatele Radovan

Opravdu kráska na kolech. Jako elektro mini a midibus by se mi to u nás líbilo.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

KAWAIIIIIII :-D

A co z toho udělat MHD ?

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Obrázek uživatele Anonym123

myslím, že pri tej nosnosti to má kolesá a odpruženie ako vysokozdvižný vozík :-(

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Autonomni auta by byly dobre i u postovnich dorucovatelu. Postak by nemusel nastupovat, vystupovat a popojizdet od domu k domu. Auto by ho nasledovalo podobne jako quadrocopter ktery foti majitele ze vzduchu a leti tam kde se nachazi panicek. Samozrejme ze to by bylo idealni ve spojeni s EV.

Obrázek uživatele Anonym123

myslím, že podobné som už videl, ale poštár ju musel ovládať na diaľku (ako v amerických filmoch - cesta, trávnik, chodník a prístup k domu. kráčal po chodníku a auto si privolal.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Opravte si nadpis, asi to mělo být slovo "novou":
Britská královská pošta představila nový elektrickou dodávku

Obrázek uživatele Jan Horčík

Opraveno, díky.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil