Bonett otevřel plnicí stanici CNG v Náchodě a Pardubicích

redakce - 30 Říjen 2017

Bonett posiluje svou pozici ve východních Čechách, kde otevřel další nové plnicí stanice CNG v Náchodě a v Pardubicích. V současné době provozuje již 29 vlastních stanic.Bonett otevřel novou plnicí stanici na CNG v Náchodě a v Pardubicích. Celkem tak už provozuje 29 vlastních stanic.

Bonett otevřel novou plnicí stanici na CNG v Náchodě a v Pardubicích. Celkem tak už provozuje 29 vlastních stanic.
foto: Bonett

Společnost Bonett, největší prodejce stlačeného zemního plynu pro dopravu v České republice, pokračuje v rychlém tempu rozšiřování své sítě plnicích stanic, tentokrát ve východních Čechách. Nově mohou řidiči plnit CNG v Pardubicích naproti depu České pošty v ulici Fáblovka v areálu společnosti Calypso, kde je pro ně připraven jeden výdejní stojan.

Druhou stanici Bonett zprovoznil v Náchodě v areálu dopravní společnosti CDS v Borské ulici, která leží v těsné blízkosti hlavního tahu směrem do Polska. Tankovat zde mohou nejen osobní vozy resp. dodávky, ale také nákladní vozy a autobusy.

„Společnost CDS uvažuje o pořízení flotily autobusů na CNG, kterými by zajišťovala dopravní obslužnost. V současné době testuje jeden CNG autobus,“ vysvětluje Václav Holovčák, místopředseda představenstva společnosti Bonett Gas Investment.

Obě stanice mají dostatečně velkou kompresní kapacitu a jsou vybavené zásobníky pro více než 1200 kubíků stlačeného zemního plynu, ze kterých trvá plnění osobního vozidla okolo 2 až 3 minut. V platebních terminálech lze používat nejen Bonett karty i ostatní CNG karty, ale také klasické bankovní platební karty.

„Výstavba obou plnicích stanic byla hodně náročná, protože jsme museli budovat dlouhé plynové přípojky,“ vzpomíná Václav Holovčák.
¨
„V Náchodě jsme dokonce vybudovali nejdelší plynovou přípojku v historii naší firmy, která je klasifikována jako plynovodní řad. Defacto jsme tak plynofikovali celou ulici Borská novým tři čtvrtě kilometru dlouhým plynovodem,“ doplňuje Václav Holovčák.

Pro Bonett je letošní rok z hlediska rozšiřování vlastní sítě plnicích stanic opravdu rekordní, během posledních dvou měsíců totiž otevřel v krátkém sledu už pět nových plniček.

Do konce léta ještě plánuje otevřít nové CNG stanice na dálnici D1 u Brna, na D5 u Tachova a u letiště Václava Havla. Pokračuje i výstavba stanic budovaných ve spolupráci s velkoobchodním řetězcem MAKRO, do konce roku by měly být zprovozněny stanice v Brně, Ostravě a dalších minimálně 2 lokalitách.

„Celkem bychom chtěli do konce roku provozovat 40 vlastních plnicích stanic a posílit tak svou pozici jedničky na českém trhu,“ nastiňuje plány Václav Holovčák, místopředseda představenstva společnosti Bonett Gas Investment.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ZÁKONEM ZAKÁZAT dízlbus do roku 2020 !! flákači sébranka busácká je to všecko :)))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale je pravda, že nechápu proč nenakupuje drtivá většina místo naftových plynové, pro podniky s vlastním servisem a více jak 10 autobusy už musí být dnes všude provozně levnější.
Hlavně u Prahy je ta pomalost úplně nepochopitelná, jestli se tam klíčoví lidé dlouhodobě nepodílí na krádežích nafty.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

možná v tom bude korupce a ropácký úplatky klíčovým lidem, nic novýho český lidský faktor je zaprodanec tělem i duší už geneticky pár generací, to víš jen 30% slovanů a 10% patriotů to je slabý skóre. Vypatlaný Hokejky a Čutálisti sotva s výučákem z 90tých počínaje Naganem ten příklad mladý generaci nakopli a úchylně zkapitalizovaný Tenisky 2000sících to pak domldali o Misskách pardón héérečky to jsou ani nemluvě... a jak by taky ne že když i prcidenti tomu šli tenkrát příkladem ;) V týdle zemi je totiž po desetiletí kolaborace a převlékání kabátů národním sportem :)))))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ve městě nemá cenu zakazovat ani dízlové autobusy dokud to město nezakáže kromě běžných náklaďáků ještě na celém svém území topení nejen uhlím ale i dřevem.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Co je špatného na topení dřevem? Je to nejúčinnější způsob využití sluneční energie.

Obrázek uživatele Kuk

Otevři si svejma pitomejma radama poradnu pro radnice :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Co je pitomého na názoru, že staré Ávie a idioti, spalující v kamnech dřevotřísku jsou mnohem větší problém než diesel s euro 3 ?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale nikdo nepsal o dřevotřísce, ale o dřevu...
Proč měníš to na co nadávají a udělal z nich blbce co kritizují blba co zakazuje dřevoitřísku což je vyslovená lež?


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil