BMW vstoupí do závodů elektrických formulí Formula E

Jan Horčík - 22 Březen 2017

Bavorská automobilka BMW se chystá vstoupit do sezóny 2018-2019 šampionátu elektrických formulí Formula E jako jeden ze závodních týmů. Závodit tak bude minimálně devět týmů.Vozy BMW už dnes v soutěži FIA Formula E slouží - zatím se ale aktivně neúčastní závodů. To se už za rok změní.

Vozy BMW už dnes v závodech FIA Formula E slouží, ale zatím se aktivně neúčastní závodů. To se příští rok změní.
foto: BMW

Pátá sezóna závodů elektrických formulí FIA Formula E má už dnes kromě BMW jisté také týmy: ABT Formel E, DS Automobiles, Jaguar Land Rover, Mahindra Racing, NextEV NIO, Penske Autosport, Renault, a Venturi Automobiles.

Jak je vidět, do hry vstupuje čím dál víc velkých automobilek a odpadávají slabé kusy typu Faraday Future Dragon Racing. Navíc se chystají změny pravidel, které by měly závody příjemně opepřit.

Chystá se nový závodní vůz, který už si jednotlivé týmy konečně budou moci vylepšovat. Zároveň se celý závod pojede právě v tomto jednom autě, protože díky větším bateriím už není třeba vozy měnit.

BMW už navíc funguje jako partner soutěže, protože jeho upravený plug-in hybrid BMW i8 slouží jako traťový vůz a elektromobil BMW i3 jako zdravotní auto.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t
Obrázek uživatele honza.t

To už nemohou přehlížet
Panasonic Jaguar
https://www.youtube.com/watch?v=GzIFmURtfcQ
Renault Formula E
https://www.youtube.com/watch?v=Cpx4lW-0xGI


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?