BMW testuje elektromobil i3 ve Skandinávii

Jan Horčík - 26 Březen 2012

Elektromobily mají se zimou problémy. Především jejich baterie, následkem čehož klesá dojezd auta klidně i na polovinu. Předejít se tomu dá intenzivním testováním ve fázi návrhu automobilu. A přesně to dělá BMW se svým i3. Zimní test zachytil reportér magazínu Motor Authority.auto elektromobil BMW i3

Elektromobil BMW i3 je společně s plug-in hybridem i8 prvním z řady šetrných vozů BMW značených písmenem "i"
foto: BMW

BMW představilo elektromobil i3 spolu se sportovním šest týdnů před posledním . Elektromobil i3 se má dostat na trh už v roce 2013 a stát se konkurencí především pro Nissan Leaf, ale i další nově přicházející elektrická auta.

Výjimečná na něm bude především samotná značka BMW, která si vybudovala v průběhu uplynulých dekád neochvějnou pozici. BMW i3 nabídne dojezd na jedno nabití 130 – 160 km. Cena se údajně má pohybovat pod 600 000 Kč, což by bylo velmi konkurenceschopné.

Kromě klasické čistě elektrické verze připravuje BMW také verzi s rozšiřovačem dojezdu (REx – Range Extender). Tedy podobné řešení jako dnes najdeme v plug-in hybridu Chevrolet Volt/. Jen v o něco menším vydání.

Poprvé se veřejnosti ve velkém předvede v Londýně na letošních . Od roku 2014 chce BMW vyrábět až 30 000 elektromobilů ročně.

Zpět na HybridPřidat komentář

To je sranda to dnes číst. Prý 600 tisíc. Kdepak, jednou tolik.

---

ecotaxiolomouc.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V tej dobe by mohla byť cena temer každého elektromobilu pod 600 000, inak sa v takých sériách ako si výrobcovia namaľovali vo svojich plánoch budú predávať veľmi ťažko.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol