BMW svolává k opravě 360 elektromobilů ActiveE

Jan Horčík - 01 Únor 2013

Nedávno jsme informovali o svolání elektromobilů Mitsubishi iMiEV, Citroen C-Zero a Peugeot iOn po tisících. Tentokrát je to BMW ActiveE po stovkách. V celkem 360 modelech vyrobených od 17. srpna do 19. listopadu 2011 a testovaných aktuálně v USA může být chyba.

BMW ActiveE - další svolávačka elektromobilů, tentokrát jen v USA a pouze 360 kusů. Opět, žádné zaznamenané nehody.
foto: BMW

Důvod svolání elektromobilů BMW ActiveE je následující: v důsledku možného špatného utěsnění obalu elektromotoru může nastat nedostatek mazací tekutiny na předlohovém hřídeli, který přenáší sílu z elektromotoru na převodovku.

V důsledku toho se časem spojení mezi elektromotorem a převodovkou může opotřebit, což může v konečném důsledku vést i k náhlému výpadku pohonu vozu. To pochopitelně zvyšuje nebezpečí nehody.

BMW ActiveE BMW ActiveE BMW ActiveE

BMW proto všechny své “elektronauty”, kteří momentálně tyto vozy testují (v to platí pro 360 z celkem 700 aktivních vozů ActiveE), obvolávají a nasměrovávají k dealerům, kteří problém prověří a případně opraví. Pohoda.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol