BMW připravuje nové plug-in hybridy

Nebývalý úspěch plug-in hybridu BMW i8 potvrdil správné směřování. A šéfové BMW odkývli vývoj nových plug-in hybridů. Už začátkem roku přijde na trh BMW řady 3 eDrive. Mnichovská automobilka se ale chystá ukázat i další novinky.

Koncept BMW řady 3 eDrive plug-in hybrid
foto: BMWblog

Nové BMW řady 3 eDrive využije všech technologických novinek, které aktuálně BMW nabízí. Auto bude vybaveno osmistupňovou automatickou převodovkou Steptronic a technologií TwinPower Turbo. Celkový výkon vozu má být 245 koní při točivém momentu 400 Nm.

Spotřeba přitom zůstane na minimálních hodnotách. BMW se dokonce chlubí číslem 2 l/100 km. To je samozřejmě ideální hodnota po plné nabití li-ion baterie. Čistě na elektřinu totiž ujede auto kolem 35 km, max. rychlost je pro čistě elektrický mód 120 km/h. Ideální hodnoty pro plug-in hybrid.

Prémiový sedan v plug-in hybrid verzi tak bude výkonnostně na podobné úrovni jako verze BMW řady 3 poháněné šestiválcem. Přitom jej bude pohánět čtyřválec s technologií TwinPower Turbo, který byl již několikrát zvolen Mezinárodním motorem roku.

V dlouhodobé perspektivě BMW potvrdilo, že plánuje nabídnout plug-in hybridní verzi všech svých klíčových modelů. BMW tak napříč svou nabídkou využije technologii BMW eDrive, kterou si vyvinulo a nechalo zaplatit na modelech a BMW i8.

Je pravděpodobné, že časem se objeví také plug-in hybridní MINI. BMW totiž v tiskové zprávě doslova píše: „Dnes je potenciální integrace plug-in hybridního systému zvažována ve všech fázích vývoje nových modelů značek a BMW.“

tisková zpráva

Napsat komentář