BMW připravuje 40 prototypů robotických aut

Jan Horčík - 23 Květen 2017

Autonomní řízení a robotická auta jsou to, co bude rezonovat automobilovým průmyslem přístích desetiletí. Připravuje se také BMW.Koncept BMW Vision Next má být auto pro 22. století.

Koncept BMW Vision Next má být auto pro 22. století.
foto: BMW

BMW dlouhodobě spolupracuje na vývoji autonomních technologií řízení a asistenčních systémů se společnostmi Intel a Mobileye (Intel nedávno tuto izraelskou společnost koupil). Nyní nově přibyla také známá britská společnost Delphi.

Ta se stává "vývojovým partnerem a systémovým integrátorem" pro autonomní platformu. Ta má být určena nejen pro BMW, ale i pro další automobilky. BMW údajně provozuje na 40 "vysoce automatizovaných" prototypů.

Autonomní řízení je nyní rychle se rozvíjející odvětví, ve kterém zuří lítá konkurence. Působí zde stovky společností, od nejmenší po největší, které navzájem soutěží především o chytré hlavy.

To je vidět na příkladu americké automobilky Tesla, která nedávno najala šéfa radarového inženýrství Delphi. V oblasti čipů spolupracuje Tesla s firmou Nvidia, ale hovoří se i o tom, že vyvíjí vlastní čipy.

Na autonomním řízení pracuje dlouhodobě také společnost Apple v rámci "projektu Titan". Právě mezi Teslou a Apple často přecházejí klíčoví zaměstnanci.

BMW
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To jako robotické auto = dizajnová kreace?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Off topic:

rojekt Terra E: Evropští výrobci baterii se spojí a postaví novou gigatovárnu na baterie s kapacitou až 34 GWh ročně:

solarninovinky.cz/?zpravy/2017052301/projekt-terra-e-evropsti-vyrobci-baterii-se-spoji-a-postavi-novou-gigatovarnu-na-baterie-s-kapacitou-az-34-gwh-rocne


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil