BMW hlásí dvojnásobný dojezd nové verze elektromobilu i3

Jan Horčík - 19 Leden 2016

Po spekulacích o BMW i5 se dnes podíváme do Mnichova ještě jednou. Ian Robertson, šéf prodejů a marketingu BMW, potvdil na magazínu Automotive News brzké zvýšení efektivního dojezdu BMW i3.auto elektromobil BMW i3

Elektromobil BMW i3 v nové barevné verzi "Fluid Black"
foto: BMW

Ian Robertson magazínu Automotive News řekl, že už v polovině letošního roku se objeví update elektromobilu BMW i3 pro rok 2017 s vylepšenou lithium-iontovou baterií. "Ta nabídne více využitelného dojezdu," řekl doslova Robertson.

Spekuluje se o zvýšení dojezdu až o 50 % na 192 km (dle slušného měření EPA). V našem testu elektromobil BMW i3 zvládnul ujet v letním provozu max. asi 130 km.

Zdvojnásobení dojezdu by tak mohlo znamenat teoreticky dojezd až kolem 260 km, zhruba podobně jako nejnovější verze Nissan Leaf s 30kWh baterií.

To je ale pořád ještě málo na aktuálně představenou výrobní verzi Chevrolet Bolt s předpokládaným dojezdem 320 km při využití 60kWh baterie i Tesla Model 3 s dojezdem taktéž přes 320 km. Bolt má jít na trh nejpozději na přelomu let 2016/2017, Tesla Model 3 nejspíš o něco později.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

BMW žádný dvojnásobý dojezd nehlásí! Nedělejte z lidí blbce! Článek o ničem!

Taky to tak chápu. Navíc mám pocit, že v odstavečku začínajícím slůvkem "Zdvojnásobení", s údajem 260km a srovnáním s Nissanem se najednou bez varování přechází od EPA k NDEC. A pak při zjedenapůlnásobení dojezdu, když se porovná původní EPA s novým NDEC, vyjde jakoby zázračně zdvojnásobení :-D
A u Bolta se zase vrátíme k tomu předběžnému údaji, který se při jeho veliké baterce spíš asi bude blížit k EPA :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nadpis by sa mal asi tiez upravit ...

BMW hlásí dvojnásobný dojezd VS. Spekuluje se o zvýšení dojezdu až o

Obrázek uživatele PaRi

Mě by zajímalo, proč až 2017? Co tomu brání? Jedná se o technické nebo marketingové omezení?

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (14000 km)

Obrázek uživatele Josef

Odhaduji, že potřebují dostat ty baterky do výroby, což není úplně snadná záležitost.

a taky mozna chtej doprodat to co maj na sklade ted

V tom vyjádření padlo, že jde o modelový rok (MY). Obecně MY nemá souvislost s prodeji nebo skladovými zásobami, naopak je pravidelně uváděn každý rok s tím, že se nějaký rok třeba neobjeví téměř žádné změny. Mám pocit, že BMW standardně uvádí nový MY už v březnu (např. Škoda koncem června)

Tudíž podle mne by to auto by mělo jít objednat co nevidět, nejpozději však letos v létě. Druhá věc je pak dodací lhůta, kde bych nebyl překvapen 4-6 měsíci.

edit: tak prý koncem léta

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bolt i Tesla 3 mají přijít na trh nejpozději na přelomu 2016/2017? Ono je něco nového u Tesly 3? Tam se snad ještě neví, ale spíš hlásili 2017/2018, ne?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Pravda, upravili jsme. Díky za upozornění.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?