BMW postaví v Maďarsku továrnu za miliardu eur, vyrábět tam bude i elektromobily

Jan Horčík - 01 Srpen 2018

Nedaleko maďarského Debrecínu vyroste nová továrna BMW za miliardu eur. Roční kapacita bude 150 000 aut, vyrábět bude moct i elektromobily.auto elektromobil BMW iX3

Elektromobil BMW iX3 se bude sice vyrábět v Číně, ale prodávat po celém světě. Nová továrna BMW v Maďarsku bude moct elektromobily vyrábět také. Z Maďarska se v posledních letech stává evropské centrum výroby elektromobilů. Kromě níže zmíněných projektů tam Audi ve své továrně také vyrábí elektropohony pro připravovaný elektromobil Audi e-tron.
foto: BMW

Maďarsko se v posledních letech stává cílem zajímavých investic v oboru elektromobility. Jihokorejská SK Innovation tam chystá baterkárnu, jednu už tam má Samsung. BYD tam zase bude vyrábět elektrické autobusy.

BMW v současné době připravuje výraznou proměnu svých výrobních kapacit tak, aby každá továrna BMW na celém světě mohla vyrábět také elektrická auta, tedy především plug-in hybridy a elektromobily.

Také nová továrna v Maďarsku bude schopna vyrábět běžné spalovací vozy i elektrická auta, a to na jedné výrobní lince. Debrecínská továrna zaměstná přímo asi 1000 pracovníků.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tak že by je TESLA opravdu donutila a začali konečně vyrábět elektromobily?? :)))))))))

kcc-hho.webnode.cz/znacka/bmw-germany-/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To sice ještě née ale budou moci, kdyby chtěli a měli na to (psychicky).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"vyrábět bude moct i elektromobily."

No to je tedy věta...

Každopádně chápeme že továrna vyrobí 5000 EV aut ročně.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a z toho 4999 bude určeno na testy pro přípravu masové výroby, potom půjdou přímo do šrotu viz. konec ev1 a jeden bude darován ministerstvu životního prostředí aby zaměstnanci mohli ohrnovat nos nad nepoužitelností takového vozu. Vůz přeci dojede jenom 150km a to by sekretářka (sorry ona je to almara zvoucí se asistentkou) která jezdí denně na poštu a pro kávu 10km tam a 10km z5, mohla zůstat někde v kopci "viset". Co by potom chudák managor dělal bez kávy?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bude tam zjevně jenom jedna linka, a ta zvládne vyrábět jak spalováky tak i elektroauta a klidně zároveň.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

;-)

Obrázek uživatele honza.t

Elektrické BMW postavené ze šrotu láme světové rekordy
https://www.ecofuture.cz/clanek/elektricke-bmw-postavene-ze-srotu-lame-svetove-rekordy


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station