BMW Megacity - luxusní elektromobil pro rok 2013

Jan Horčík - 08 Únor 2011

Bavorská automobilka je dnes po celém světě známa díky luxusním limuzínám s vynikající spotřebou. Ve vývojových laboratořích ale konstruktéři už pár let připravují , se kterým má německý výrobce obrovské ambice. Do jeho výroby investuje 400 milionů euro 

Mini Countryman

Nemalé peníze spolkne jak vybudování výrobního závodu v Lipsku, tak a . BMW například hodlá opravdu ve velkém využívat pro karoserii vozu materiály z . Zejména pro je toto výhodné, protože to zásadně sníží jejich hmotnost. To znamená vyšší při menší spotřebě energie.

Jednotlivé komponenty nejen pro elektromobil Megacity dodají firmy SGL Carbon a SGL Automotive Fibers GmbH & Co KG. Jako poslouží elektrickému autu lithium-iontové SB LiMotive baterie. Stejné, které BMW nasadí do elektromobilu .

Po vypuštění čistě elektrického modelu Megacity by údajně mohla následovat ještě s malým 1.0l dvouválcem, který by fungoval jako .

Kromě v údajně BMW pokukuje také po dalším výrobním závodu v . Zatím ale není jasné, zda tamní výrobky půjdou především na export, nebo je bude BMW v Číně přímo prodávat.

BMW Megacity je prozatím kódové označení celého projektu nového malého do města. Finální jméno automobilka BMW oznámí už tento měsíc. Je proto velmi pravděpodobné, že samotné elektrické auto se v plné parádě představí na .

Mluvčí BMW prozradil magazínu Just-auto.com v této věci řadu zajímavých podrobností: "Jméno je podobné BMW M. Je příbuzné další naší značce, ale je to trochu něco trochu jiného - je to marketingově specifické. Budeme auto prodávat jako pod-značku, kterou oznámíme 21. února."

Z výše uvedeného spletence si můžeme poměrně jasně odvodit, že BMW zřejmě využije svou značku a přidá k ní nějaký přídomek jako "Electric" nebo podobně. Výsledkem by mohlo být BMW Electric Mini nebo něco podobného.

Zároveň mluvčí BMW potvrdil, že automobilka se zdaleka nehodlá omezit jen na pronájem vozu, jak se spekulovalo dříve, ale samozřejmě jej bude i běžně prodávat. Vzhledem k tomu, že zřejmě půjde o podznačku řady Mini, nebude cena jistě nijak nízká.

Zcela jistě bude BMW Megacity (anebo BMW Electric Mini, chcete-li) stát víc než například elektromobil (ten např. v stojí 23 350 liber po započtení státní dotace 5000 liber). Jenže kdo by od značky BMW čekal nízkou cenu?!

Elektromobil BMW Megacity by se měl na trhu objevit v roce 2013. Nabídne dojezd údajně až 250 km. Pro srovnání, současné testovací elektrické přestavby mají max. dojezd 160 km. Nejsou ovšem vybaveny komponentami z uhlíkových vláken, které má Megacity hojně využívat.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?