BMW i8, revoluce z Bavorska, se představí ve Frankfurtu

Jan Horčík - 07 Srpen 2013

Automobilka BMW oznámila, že produkční verzi plug-in hybridu BMW i8 představí letos na autosalonu ve Frankfurtu. Ten se uskuteční od 12. do 22. září 2013. Po elektromobilu BMW i3 to bude už druhé elektrické auto této značky v krátké doběauto BMW i8 plug-in hybrid autosalon Frankfurt 2013

Plug-in hybrid BMW i8 se ve výrobní verzi poprvé světu představí na autosalonu ve Frankfurtu 2013
foto: BMW

BMW zatím nepotvrdilo prakticky nic jiného, než že se na letošním autosalonu ve Frankfurtu BMW i8 ve výrobní verzi skutečně objeví. Ostatně, nedávno bylo auto k vidění při testování v Německu v okolí Mnichova (viz. video natočené – z Modelu S).

Prozatím víme, že BMW i8 bude stát přes 100 000 euro, bude se prodávat i po internetu a možná se objeví také jako kabriolet Spyder. Co se týká specifikací, tušíme zrychlení z 0 na 100 km/h pod 4,6 vteřiny a dojezd na elektřinu 35 km.

Do prodeje by BMW i8 mělo přijít krátce po zahájení prodeje elektromobilu BMW i8 někdy ve druhém čtvrtletí 2014. “BMW i8 je současné sportovní auto pro každodenní ježdění,” píše v oficiálním prohlášení BMW. Pojmy “sportovní auto” a “každodenní ježdění” nám ale přeci jen moc dobře dohromady nejdou.

Na druhou stranu, je skvělé vidět, že to co začalo v roce 2009 jako úžasný koncept BMW Vision EfficientDynamics se po čtyřech letech stává skutečností. Takové odvaze našich bavorských sousedů tleskáme.

Zpět na HybridPřidat komentář

Dojezd 35 km? Tak to se to bude dobře prodávat. Nebo že by to byl šotek trpaslík? :-)

---

hariprasad

Nezapomeňte že toto BMW je klasický hybrid, a tak dojezd 35km jen na baterie rozhodně není úplně špatná hodnota.

Nevím jak vy ostatní, ale já jsem čekal od hybridu, že bude mít minimálně nižší spotřebu za podobně srovnatelnou pořizovací cenu. Aby z toho zákazník něco měl. V tuto chvíli když jsem porovnával jakýkoliv hybrid, stále mi ekonomicky vyšlo levněji koupit sériový spalovák nových generací (například Octávii III, mám Octávii II, 3 roky starou, nově kupovanou a stále mi ekonomicky vychází levněji)

Obrázek uživatele Jolinar

myslite ze kdo uvazuje nad BMW i8 tak to porovnavas Octávii?

Taky zajímavý názor a je v něm část pravdy. Já jsem psal pouze svůj subjektivní postoj a názor na danou věc ;-)

Máte pravdu. :-)

---

hariprasad


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol