BMW i8 je v Británii autem roku 2015

Jan Horčík - 02 Březen 2015

Sportovní plug-in hybrid BMW i8 byl v Británii vyhlášen Autem roku 2015. Elektromobil BMW i3 byl přitom vyhlášen Autem roku 2014.auto BMW i8 plug-in hybrid

Plug-in hybrid BMW i8 vyhlášen Autem roku 2015 v Británii
foto: BMW

Ocenění "UK Car of the Year" vzniklo teprve minulý rok. V celkem 12 kategoriích vybírá 27 nejznámějších britských autožurnalistů ta nejzajímavější auta.

Model BMW i8 je v Británii v rámci Evropy nejprodávanější. Dosud se tam prodalo 450 kusů tohoto vozu. Čekací doba na dodání auta je dnes kolem údajně až 18 měsíců, automobilka BMW nestíhá vyrábět.

Také elektromobil BMW i3 má v Británii úspěch. Od listopadu 2013 se tam prodalo už 1860 těchto elektrických aut. Celkově má zatím BMW s řadou vozů "i" obrovský úspěch.

Zpět na HybridPřidat komentář

Normálně hybridy nekomentuji. Připadají mi jako segmnent na trhu pro přechodné období a také nadměrně komplikované, ale toto auto se podle mě designově hodně povedlo. Nevím, jak je to s ergonomií, ale je krásné. BMW se rozšouplo s i3, i8 správným směrem a ve správný okamžik. :-)

---

hariprasad

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Praveze elektromobily su este predcasne, toto je doba pre hybridy az ked budu super baterie az potom elektromobily. A tie super baterie mozu zaplatit len hybridy, je to evolucny clanok ktory nemozno preskocit....

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hej ty člověku, příliš nevis o cem pises. Můj elektromobil denne pracuje, vozí nářadí, materiál i delniky, denne ujede 100-150 km a nemam žádný problem. Kapacita baterií je 24 kW, dojezd na jedno nabití 150 km a ev plni presne to co jsem očekával. Byl jsem se svým ev několikrát v Rakousku kde je radost jezdit nebo jejich dobijeci infrastruktura nemá chybu. Plánuji pořídit i ev jako taxi a řeci odpůrců a neznalku se směji. BOHUŽEL, DALŠÍ ev JIZ NEBUDE NISSAN, Protoze Nissan ČR a jejich dealeři BS Brno a Autobond Praha jsou zloději a prolhany podvodníci !

Také souhlasím, i8-ka se mě po designové stránce hodně líbí.
Prostě je krásná. Jen škoda, že má spalovák :-)))


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station