BMW i4: elektromobil s dojezdem 600 km WLTP, výkon 390 kW

Jan Horčík - 19 Listopad 2019

BMW potvrzuje, že se chystá BMW i4 a přidává i několik oficiálních specifikací. Kromě jiného i dojezd až 600 km WLTP.auto elektromobil BMW i4

Takhle nějak by měl vypadat nový elektromobil BMW i4
foto: BMW

BMW i4, nové čtyřdveřové Gran Coupé, bude stavět na stejném podvozku, jako připravovaný elektromobil BMW iX3. Ten jde na trh v roce 2020 a přiveze už pátou generaci elektrického pohonu BMW.

Elektromobil BMW i4 nabídne výkon až 390 kW a zrychlení 0-100 km/h během 4 sekund. Max. rychlost bude omezena 200 km/h. Kapacita baterie bude až 80 kWh při hmotnosti battery-packu 550 kg.

Rychlonabíjení bude možné až 150 kW. Z 0 na 80 % tak bude možné baterii nabít během 35 minut. Ale kdo by svůj elektromobil vybíjel na nulu, že.

BMW slibuje pro svůj nový elektromobil průměrnou kombinovanou spotřebu úctyhodných 13,3 kWh/100 km, čemuž se však dle našeho názoru v reálu dokáže jen těžko přiblížit.

Auto se má začít vyrábět v Mnichově v roce 2021. Společně s BMW iX3 a BMW iNext (na trhu 2021) chce mít bavorská automobilka do roku 2023 v nabídce celkem 25 elektrifikovaných modelů

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

Německo zvýší dotace na nákup elektromobilů až na €6.000 (tj 153.000 CZK) nejméně do konce roku 2025...

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/dotace-nemecko-merkelova-elektromobil.A191118_172813_automoto_fdv

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO ta země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) holt zpátečníky zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by debyl ;) 1.liga MISTŘI: Kuk /Saman /Jiří_Švarc /Jan Veselý... ...

Obrázek uživatele runner42

Už je to jedno. Za dva roky tady nebude mít peníze skoro nikdo.

---

Zima je tu, elektromobilisté houfně nakupují povinnou výbavu - kulichy.

370Z Black Edition, Mustang V8 Bullitt Black [ PRODÁNO ], Grand Cherokee V6 Overland [ PRODÁNO ], MX-5 stripped down [ PRODÁNO ], Superb 206kW L&K, objednán Caterham Seven 420S.

Rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, a ...

To jste mě potěšil, vzhledem na úspěšnost vašich prognoz z minulosti nás tedy čekají dobré časy.

:D

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

blboooost 84.000 CZK prachů denně jako šlupeeeeeek :))
tj 2.500.000 měsíčně... ;)

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/byvaly-sef-volkswagenu-ziskal-narok-na-zlaty-padak-84-tisic-denne-40020175

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO ta země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) holt zpátečníky zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by debyl ;) 1.liga MISTŘI: Kuk /Saman /Jiří_Švarc /Jan Veselý... ...

Asi uz nás čekají jen ošklivá auta.

---

největší idoti serveru: TakyMartin, lovec trollů s IQ kýble bláta Lightworker, Vondrák, Radovan.

BMW M5 competition - když sešlápnu plyn, Gréta se rozbrečí
87tis km s Teslou model S - prodáno

OFF:
https://www.televizeseznam.cz/video/adost/rakovina-v-autech-uvnitr-auta-casto-nadychame-vice-skodlivych-latek-nez-venku-na-rusne-silnici-63988271

Realita, kterou emobilisté odvyklí na zápach svého vozu, už nějaký pátek znají.

Tak se někdy projeďte trabantem a zapněte si topení :D

---

18 tis km elektricky od roku 2018

Prosím, vysvětlete.

Trabant topí sběrem teplého vzduchu od motoru - konkrétně od výfukových částí, takže pokud výfuk netěsní, tak výfukové plyny až do kabiny..ono totiž i v době vzniku trabant nebyl označován tiskem za auto, ale za vozík.

---

Elektromobilitu zniči dotační ekologická lobby
problém s emisemi z aut je jednoduše řešitelný - stačí, aby mohli řídit jen skuteční řidiči - hned bude aut a lidí na silnici max 1/3

Vzduch jde primárně přes žebrované hlavy válců a příruby výfukových svodů. Tam je dost nepravděpodobné, že by to netěsnilo a i kdyby, tak to okamžitě uslyšíte a hlavně ucítíte.

Topení bylo řešeno opláštěním výfuku-válec cca.140pr.x400mm délka dole pod nárazníkem, který časem proděravěl a pak to bylo hustý, později bylo přidáno opláštění svodů hned za hlavami válců, přes ty žebra šlo chlazení motoru směrem dozadu a pak dolů, kde se podomácku přidávala klapka aby se motor v zimě tolik neochlazoval.

v letadlech je to ještě horší, krom některých modernějších, kterými léta jen málokdo... většinou totiž jde vzduch také z motorů :)

Tlapete blbosti. Vzduch sice od motoru jde, ale na strane kompresoru. Cili je to cisty stlaceny vzduch ktery se tim stlacenim zahreje.

---

Jsem elektrorealista. BEV je koncept mobility vhodny mozna pro 20% motoristu. Pocitam se sobecky mezi ne. Omlouvam se planete za to.

tlápeš blbosti, další zmanipulovaný a nevědoucí hošíku:

"Vzduch, který dýcháte v letadle, může být jedovatý. Proudí přes lopatky motorů

Už více než dvě desetiletí má civilní letectví problém, který patří mezi jeho nejpřísněji střežená tajemství. Jde o vadu v konstrukci tryskových letounů a způsob zásobování jejich kabiny vzduchem. Ten se dovnitř dostává jediným způsobem – od motorů – a může být znečištěný výpary z leteckého oleje a tudíž jedovatý. Důsledkem je onemocnění zvané aerotoxický syndrom, které vede až k poškození mozku."

is.gd/4EMq9B

"Boeing 787 je jediné dopravní letadlo, v němž mají posádky a pasažéři jistotu, že dýchají vzduch bez nebezpečných částic oleje,"

Tohle je přece známá věc. Aby to nevypadalo že letadlo vypouští splodiny, tak je všechno z motorů nahnáno do prostoru pro pasažéry. Ti to vydýchají a je po problému. Já většinou na ženu co sedí přes uličku ani nevidím jak je prostor zahulen.

---

největší idoti serveru: TakyMartin, lovec trollů s IQ kýble bláta Lightworker, Vondrák, Radovan.

BMW M5 competition - když sešlápnu plyn, Gréta se rozbrečí
87tis km s Teslou model S - prodáno

Miluji vždy to, že "nejpřísněji střežená tajemství" se vždycky objeví ve volném mediálním prostoru jako jsou veřejná diskuzní fóra... :-) Proč se tomu říká tajemství a ještě k tomu nejpřísněji střežená? :-)))

Je ale faktem že na prima zoom běžel hodinový pořad, a pokud si to dobře vybavuji tak tam vypovidala letuška co se snad soudí s aerolinkama právě kvůli tomu vzduchu v kabině a nějakým nemocem...
Snad se to dá i dohledat v archivu...

Edit... Koukám že jenjuv odkaz je právě na ten archiv prima zoom

To, že se někdo soudí, tak neříká nic o tom, že má pravdu.
Jak psal někdo níže, je rozdíl mezi poruchou a chtěným stavem.

Obrázek uživatele Marek_

To je jenja, milovník všech nesmyslných konspiračních teorií :-) Ale bude to pravda, protože on čerpá znalosti jenom z těch správných a nezávislých médií, všude jinde, co on nečte, lžou :-)

---

Lexus GS 450h Premium

Ano v pripade, ze dojde k velmi specificke poruse motoru, muze dojit k tomu, ze se do ventilace dostanou vypary z maziva kompresoru. Nema to ale nic spolecneho s vyfukovymi plyny.
Jedna se o ojedinely havarijni stav, nikoli o beznou zalezitost.

A ano, ten kdo lita letadlem, prijma urcitou miru rizika havarie at uz je do srazka, pad, pozar, nebo otrava z porouchaneho ventilacniho systemu. Presto je to statisticky nejbezpecnejsi zpusob dopravy.

Ten clanek ktery citujete je velmi tendecni. Uspokojuje-li vas to, muzete strasit lidi dal. Nezapomente pridat Chemtrails a dalsi spyknuti. ;)
Krasny den preju

---

Jsem elektrorealista. BEV je koncept mobility vhodny mozna pro 20% motoristu. Pocitam se sobecky mezi ne. Omlouvam se planete za to.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?