BMW i3 se poprvé ukázal v České republice

Jan Horčík - 04 Říjen 2013

Na uzavřené prezentaci pro zvané (novináře a případné zájemce o koupi) se v ČR tento týden poprvé ukázal elektromobil BMW i3. Malé plně elektrické auto, které lze doplnit o přídavný spalovací generátor, se v ČR bude prodávat za cenu 900 000 Kč.auto elektromobil BMW i3 v pražském hotelu Intercontinental

Elektromobil BMW i3 v pražském hotelu Intercontinental
foto: Jan Horčík

Prezentace elektromobilu BMW i3 byla primárně určena potenciálním zákazníkům - a podle prvních dojmů jich není málo! Auto bylo k dispozici k "prolezení", ale nikoliv k projetí. Projížďky nejspíš začnou až od 16. listopadu 2013, kdy bude auto oficiálně uvedeno také v ČR do prodeje.

Na BMW i3 ihned zaujmou úzká 19" kola (podle některých zákazníků "až příliš futuristická") a především zadní dveře otevírající se na opačnou stranu. Stejně tak je originální i palubní deska a "šaltpáka" umístěná za volantem. Na ní se pochopitelně nevolí rychlosti, ale jízdní módy.

galerie: BMW i3
BMW i3 BMW i3 BMW i3

Základní cena elektromobilu BMW i3 je 900 000 Kč s DPH. S nějakou tou doplňkovou výbavou a range extenderem (REx) se ale snadno vyšplhá až ke 1,2 milionu. To za malé čtyřmetrové městské auto není zrovna málo, ač se honosí značkou BMW.

Zpět na HybridPřidat komentář

sakryš, tady dnes estétů, není to jen slepá závist chudejch lidí?
když už na to nemám, tak to aspoň popliju a hned je mi líp.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přesně tak.
Opět porovnávat jablka s hruškami. Nelze srovnávat prémiový sedan s vozem do města. Co se týče aerodynamiky a designu je to tu také samý odborník... Tak za prvé: u vozu do města se aerodynamický odpor zdaleka neprojeví tolik, jako u vozu určenému k rychlému cestování. Dosahované rychlosti budou podstatně nižší. Víme, že roste s druhou mocninou rychlosti.
Za druhé: Ač se to nezdá, má na svoji délku i3 velmi propracovanou aerodynamiku. I když se uplatňjí aerodynamická řešení mnohem lépe na vozidlech, která mají větší délku a lépe se tvarují do proudnicových tvarů, má i3 koeficient odporu vzduchu Cx 0,29!!!!! Což je pro tak malé vozidlo naprosto skvělá hodnota! VW eUp např. 0,32... Je to lepší hodnota než u Fabie či mnohem delší Octavie...
Za třetí: vozidlo má i velmi nízké valivé odpory, které budou v městském provozu hrát velkou roli.
Otázka designu je samozřejmě subjektivní, ale já vidím perfektní genezi designu a techniky od úsporných prototypů BMW. Např. elektromobilu Z11 E1 z roku 91, sportovního Z13 z roku 94,... Je odvážný a určený pro mladé, kreativní lidi, kteří na něj mají a chtějí být vidět např. cílová skupina Mini, VW Beetle, Fiat 500,... Je to imigovka. To, že se zdá českým zastydlým a vystrašeným knedlíkům radikální, zbytek Evropy netrápí...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Cx 0.29 nie je už v dnešnej dobe tak závratná hodnota. Dosahuje jej aj bývalá generácia Toyoty Yaris. Už pred 10 rokmi mala Audi A2 0.25, alebo zo súčasných taký B-čkový Mercedes má 0.26. Nízke valivé odpory - beriem. Ale to nič nemení na tom, že karoséria mohla vyzerať lepšie. Oveľa viac sa mi páčil ten koncept i3, ktorý mal zadné dvere pretiahnuté až k zadnému stĺpiku. Auto z profilu vyzeralo ucelene a dynamicky, nie ako táto zlátanina. Tento výstrelok kazí dojem z celého auta.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Asi nebudete mať pravdu, pretože nikto s týchto kritikov nepovedal krivého slova proti dizajnu Tesly. BMW i3 je v tejto fáze dosť nevydarené. Keby bolo riešené prakticky, alebo aspoň aerodynamicky, tak by sa čudný dizajn dal akceptovať. Lenže tu je prístup cez úzke dvere mizerný a nie je tam ani náznak aerodynamického tvaru.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ošklivka, hnusnější než roomster a to je co říct. Tohle se prodávat nebude.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

pokud chci koupit auto za víc jak milion(levnější to v rozumné výbavě nebude) tak většinou nechci aby bylo ošklivé. Ten design prodejnost tohoto auta zabil-nejsme v japonsku.
Tesla toto pochopila, evropské automobilky ne...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přiznejme si že tohle auto se co se vzhledu prostě BMW moc nepovedlo. Můj pohled na věc.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Skoda, ze sa im tam v BMW nepodarilo vystrihnut ten bocny plech trochu rovnejsi.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Palubovka by zasloužila víc elegance a švihu, no ono celkově to není nijak vzrušující. Kolik zájemců to tak asi má? Dá se z toho odhadnout zájem případné "Tesla", je to tak ve stejné cenové relaci.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ve stejne cenove relaci jako tesla? Asi drobné zrovna nepočítáte. Nejlevnější teslu poridite za vic jak 1.5míče.

Obrázek uživatele Jolinar

Ten obrazek je nejaky divny, ma zapojeny konektor na nabijeni, ale ten drat nikam nevede... nebo se mi to jen zda? :D

Podle obrázku vede do podběhu a za kolo... Asi nová hi-tech vychytávka :-D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To bude určite to, čo už tu niektorí joudovia popisovali. V kolese je generátor, ktorý za jazdy dobíja batériu. Inžinieri z BMW majú moju poklonu :D

Obrázek uživatele Jolinar

huraa, perpetum mobile :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zrůůůůůda!!!!!

tak to zrcadlo zahoďte :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

i3 bylo už k vidění na Týdnu mobility minulý měsíc na Václavském náměstí.

Obrázek uživatele Roman

Dívám se na toto auto ze všech stran, ale moc velký dojem na mne fakt neudělalo. Hlavně zadní pár dveří mi tam nějak nesedí. Vím, že design a jeho vnímáni je subjektivní, ale já tady vidím fakt úlet.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.