BMW: Čína se stane největším trhem s elektromobily

Jan Horčík - 03 Červenec 2014

Karsten Engel, šéf bavorské automobilky BMW v Číně, pro magazín Bloomberg prohlásil, že Čína se brzy stane největším trhem s elektromobily. Přispěje k tomu především větší nabídka a důraz tamní vlády na snížení znečištění ovzduší.auto elektromobil BMW i3 Asie

Elektromobil BMW i3 má namířeno do Asie, především do Číny
foto: BMW

Oblíbenost elektrických aut (ať už hybridů, elektromobilů nebo plug-in hybridů) zatím v Číně výrazně pokulhává. A to i přesto, že tamní vláda i jednotlivá města nabízejí na nákup elektromobilů i hybridů obrovské dotace.

Čínská města se posledních pár let dusí pod tlustou pokrývkou smogu. Není divu, vždyť Čína se stala největším automobilovým trhem světa. Největší evropské i americké automobilky tam dnes mají jedno ze svých hlavních odbytišť.

Z výše uvedeného není těžké odvodit, že dříve či později zájem Číňanů o elektromobily, resp. elektrická auta obecně, musí růst. BMW není jediná automobilka, která si je toho vědoma. chce do roku 2018 v Číně uvést 15 elektrifikovaných modelů (tedy i hybridů). už do Číny oficiálně dováží svůj .

Automobilka BMW začne svůj městský elektromobil BMW i3 prodávat v Číně během letošního září. Koncem roku by tam měla uvést také sportovní plug-in hybrid BMW i8. Očekává nicméně, že během letošního roku tam prodá max. 1000 kusů elektromobilu i3.

Zpět na HybridPřidat komentář

VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station