Bezpečnostní systém Nissan Safety Shield získal prestižní ocenění

redakce - 07 Srpen 2014

Při udílení cen magazínu Auto Express v Londýně zvítězil v kategorii "Cena za bezpečnost" systém Nissan Safety Shield. Na porotce největšího britského motoristického týdeníku zapůsobila komplexnost ochrany, kterou technologie Safety Shield nabízí. Rovněž ocenili, že tento systém posunuje standard bezpečnosti na úroveň, kterou doposud poskytovala jen prémiová třída.auto Nissan Safety Shield bezpečnostní systém displej

Na centrálním displeji systém Nissan Safety Shield přehledně zobrazuje potřebné informace
foto: Nissn

TISKOVÁ ZPRÁVA

  • Přední britský magazín udělil bezpečnostnímu systému Nissan Safety Shield cenu za bezpečnost.
  • Porotci ocenili úsilí Nissanu vynaložené na vývoj bezpečnostních systémů.
  • V současné době je tato technologie dostupná u nejprodávanějších modelů NOTE, Juke, Qashqai a X-Trail a u modelu Pulsar, který se na trh vydá už brzy.

Inovativní bezpečnostní systém Nissan Safety Shield, který je dostupný u modelů Nissan NOTE, Juke, Qashqai, X-Trail a u chystaného modelu Pulsar, sestává až ze sedmi dílčích vyspělých technologií, které společně určují nové standardy prevence dopravních nehod a ochrany. Jedná se konkrétně o tyto technologie: podpora bdělosti řidiče, rozpoznávání dopravních značek, automatické nouzové brzdění, upozornění na vybočení z jízdního pruhu, sledování mrtvého úhlu, monitorování pohybujících se objektů a automatické přepínání dálkových světel.

Při předávání ceny na ceremoniálu, pořádaném v paláci Connaught Rooms v Londýně, prohlásil šéfredaktor časopisu Auto Express Steve Fowler toto: „Díky technologii Nissan Safety Shield mohou dnes řidiči vozů cestovat s pocitem bezpečí. Funkce, které byly dříve výsadou daleko dražších automobilů, jsou nyní dostupné u řady cenově dostupných vozů ve formě, která nabízí důmyslná řešení a vysoce vyspělé technologie."

Vedle bezpečnostního systému Nissan Safety Shield ocenili porotci také nový model Nissan Qashqai, který si díky celkově velmi kvalitnímu provedení a celé řadě vyspělých technologií a bezpečnostních funkcí odnesl prvenství v kategorii Nejlepší crossover.

Ředitel pro plánování společnosti Nissan Andy Palmer prohlásil: „Společnost Nissan je proslulá dostupností moderních technologií. Na trh přináší funkce, které dříve bývaly výsadou pouze luxusních vozů. Věříme, že v oblasti bezpečnosti má tento přístup mimořádný význam. Těší mě, že magazín Auto Express naše úsilí ocenil. Safety Shield je důležitým krokem na cestě k tomu, aby Nissan s využitím technologií dosáhl svého cíle zcela eliminovat dopravní nehody."

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil