Better Place vybuduje koridor pro elektrická auta mezi Kodaní a Paříží

Jan Horčík - 30 Srpen 2012

Společnost , kterou založil podnikatel , potichu buduje své stanice pro výměnu baterií doma v a v . V už má hotové spojení mezi hlavním městem a druhým největším městem, přístavem Aarhus. Nově získala půjčku 40 mil. euro od Evropské investiční banky na další rozvoj svých aktivit.auto elektromobil Renault Fluence ZE stanice pro výměnu baterií Better Place

Na tomhle obrázku ještě elektromobil Renault Fluence Z.E. sosá elektřinu z klasické dobíjecí stanice
foto: Renault

V Dánsku a Izraeli už společnost Better Place provozuje 500 elektromobilů Renault Fluence s vyměnitelnými bateriemi, plus samozřejmě několik stanic pro jejich výměnu. Celkem už její auta ujela přes 3 milion kilometrů.

Aktuálně společnost získala půjčku ve výši 40 mil. euro od Evropské investiční banky na další rozvoj svých aktivit v Evropě i v Izraeli (kromě toho začíná působit ještě v Austrálii). Většina této částky, 30 mil. euro, bude využito pro dokončení operací v Dánsku.

V Dánsku dnes síť Better Place spojuje Kodaň a Aarhus, což je nejdůležitější spojení v zemi podobné jako naše dálnice D1 PrahaBrno. První stanice pro výměnu baterií v dánské Kodani, a brzy další v nizozemském Amsterdamu, jsou součástí infrastrukturních investic spolufinancovaných v rámci programu TEN-T Evropské unie.

“Naším cílem je pracovat s evropskými institucemi a partnery, kteří sdílejí naši vizi elektrické dopravy, aby jednoho dne bylo možné jet z Paříže do Kodaně v elektromobilu a po cestě jen měnit baterie,” svěřil se v tiskové zprávě Shai Agassi.

Doplnil také, že podobně dlouhou okružní jízdu (1220 km) aktuálně podnikl v Izraeli právě ve voze Renault Fluence Z.E.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil