Belgická společnost nakoupí 970 elektrických autobusů

Jan Horčík - 10 Leden 2020

Vlámská dopravní společnost De Lijn hledá dodavatele 970 elektrických autobusů, včetně doplňující infrastruktury.auto elektrický autobus plug-in hybrid sériový hybrid elektrobus VDL De Lijn Vlámsko

Sériový plug-in hybridní autobus od výrobce VDL dodaný pro De Lijn.
foto: VDL

Vlámská vláda se nedávno dohodla, že všechna vlámská města musí do roku 2025 využívat bezemisní autobusy. Celé Vlámsko pak do roku 2035. Očekávaná investice je v hodnotě 1 mld. eur.

Dopravní společnost De Lijn si přitom teprve v prosinci objednala 200 plug-in hybridních autobusů od VDL. Čistě na elektřinu ujedou až 30 km a fungují jako sériové hybridy, takže jsou vždy poháněny elektřinou.

Vlámsko se tak stává dalším z mnoha světových regionů, který sází na (plně) elektrickou veřejnou autobusovou dopravu. Nedávno nakoupili elektrobusy například Hannover, Varšava, Milán a další.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Anonym123

mimo mmisu - keď som na mhd fóre v trenčíne napísal, že by konečne mali kúpiť elektrobus, najprv nadávali a následne ma odstavili z prístupu.

Kdo vi, jak tam kseftuji s naftou. Z eBusu toho budou mit akorat prd. Mozna ze vykazuji mnohem vic km aby mohli naftu odepsat. Nejaka levarna tam bude. Pojede v tom asi vic lidi. Muj osobni nepodlozeny dojem.

Obrázek uživatele Anonym123

to nie firma (SAD Tn), ale komunita zapálených znalcov. o ich eko zmýšľaní svedčí napríklad presadzovanie cyklo"stezky" v cestnoim telese, hoci v danom úseku je 5+m široký pás zelene a následne chodník. alebo boj, aby mhd zastávky boli v jazdnom pruhu a nie v "kóji". snažia sao zvyšovanie prídelu splodín spaľovania tým, že autá musia neustále zastavovať, rozbiehať sa, nemôžu ísť plynule a s relatívne nízkou spotrebou.
a takých si "progresívne slovensko" srana ašpirujúca na februárové volebné víťazstvo berie ako expertov :-(

Aha, diky za vysvetleni. Beru zpet.

Obrázek uživatele Anonym123

zamestnanci by/možná elektrobusy brali, za socíka sme v podniku mali tri busy, ten najnovší vzal najučenlivejší a chválil sa ako vie, ktorá poistka je k čomu (cca 60*60cm panel) :-)
ani vyšší vek a nižšie dosiahnuté vzdelanie nemusia mať negatívny vplyv na vzťah k pokroku.

No bral bych taky v praze aspoň 97 Elektrobusů

To se nedočkáš.
A poděkuj Bémovi, který ještě před odchodem odsouhlasil koupi 600 naftových autobusů. Takže ty budou muset v Praze "smrdět" ještě dalších 20 let, než se odepíšou!

Obrázek uživatele Kuk

+1

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

V Praze bude dalších deset let zkušební provoz a pak cca. pět let rozhodovat jestli koupí max.10 elektrobusů.

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

BYD dotoho, dneska by elektrobusy už měli být standart podobně jako trolejbusy v 70tých :))
PS: kontrolní otázka soudluzi: co se stane když zavřete obyvatele města do klece a pustíte mu tam dízlkarosu :))))

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Stane se z něj Franta Koudelka z hybridu?

---

No zrovna v tomhle bych se Frantovi nesmál. Ten výše načrtlý vývoj v Praze se bohužel blíží jistotě.

+1+1+1

Obrázek uživatele M.Krupka

Tak to bych rád věděl.

Ty doda Nikola nebo Tesla.

Ty busy doda nikoli Tesla :-)

:-)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil