BASF a NGK uvádějí na trh pokročilý typ sodíko-sirných baterií se sníženou degradací

Vylepšená technologie baterií NAS MODEL L24 umožňuje zákazníkům ušetřit přibližně 20 % investice do bateriového úložného systému NAS ve srovnání s předchozím typem baterie.

BASF Stationary Energy Storage GmbH, stoprocentní dceřiná společnost BASF, a NGK INSULATORS, LTD., japonský výrobce keramiky, uvedly na trh pokročilou kontejnerovou baterii NAS (sodíko-sirná baterie).

Nový typ baterie NAS MODEL L24 byl vyvinut společně společnostmi NGK a BASF a vyznačuje se výrazně nižší mírou degradace, která je nižší než 1 % za rok, a to díky snížené korozi v bateriových článcích.

Dalším technickým úspěchem je vylepšený systém tepelného řízení v bateriových modulech, který umožňuje delší nepřetržité vybíjení. Nové technologické prvky byly začleněny do konstrukce baterií osvědčené v praxi.

Tato vylepšení umožňují realizovat projekty s využitím výrazně menšího počtu bateriových kontejnerů NAS po dobu trvání projektu a s nižšími náklady na údržbu.

Nová koncepce splňuje nejnovější bezpečnostní normy pro zařízení pro ukládání energie, jako jsou UL1973 a UL9540A, a zdůrazňuje vysoký stupeň bezpečnosti pro zařízení NAS.

Baterie NAS jsou stacionární akumulátory s dlouhou výdrží a vysokým obsahem energie. Vyznačují se dlouhou životností a zvýšenou bezpečností a mohou poskytovat stabilní napájení po dobu šesti hodin nebo déle.

Za více než 20 let byly nasazeny na více než 250 místech po celém světě s celkovou kapacitou téměř 5 GWh. Baterie NAS se používají pro různé případy použití, včetně stabilizace obnovitelné energie a optimalizace jejího využití, prostřednictvím snižování špiček a vyrovnávání zátěže i nouzového napájení.

Baterie NAS jsou jedním z klíčových příspěvků k úspěšnému přechodu na energetiku a uhlíkové neutralitě. BASF zahájí dodávky baterií NAS MODEL L24 v druhé polovině roku 2024.

zdroj: tisková zpráva

One Comment on “BASF a NGK uvádějí na trh pokročilý typ sodíko-sirných baterií se sníženou degradací”

 1. Je to stará technologie, která vyžaduje vysokou provozní teplotu. Sice tímto způsobem vyřešili problém s růstem dentritů síry, která je v kapalném stavu, ale snížila se účinnost.

  Maximum charge and discharge power (DC) 250 kW-dc
  Useable discharge energy at DC terminal (BOL) 1450 kWh-dc
  Number of equivalent cycles* (for design life) 7300 cycles
  Battery design life (idealized) 20 years
  Useable discharge energy at DC terminal (EOL) 921 kWh-dc @7300 equivalent cycles
  Capacity degradation rate 5 % per 1000 equivalent cycles
  Depth of discharge 100 %
  Maximum auxiliary power consumption
  for heating up battery (@440 V-ac) 30 kW-ac
  voltage range between 400 – 480 V-ac
  is possible for auxiliary power supply,
  max. power will vary accordingly
  Operating temperature (inside module) 305 – 340 ° C
  Nominal voltage 192 V-dc voltage range: 135 – 228 V-dc
  Minimum state of charge 0 %
  Maximum state of charge 100 % refered to the useable capacity
  Maximum charge current 1200 A
  Maximum discharge current 1500 A
  Interface with PCS controller Modbus TCP

  Zdroj: BASF_NAS_Technical_Data_Sheet.pdf

Napsat komentář