Autosalon Ženeva: Mitsubishi představuje malé auto pro celý svět

Jan Horčík - 08 Březen 2011

představilo na nový "Global Small Concept", tedy koncept nového malého auta určeného pro světové trhy. Půjde o auto ještě levnější než je Mitsubishi Colt. Prodávat se začne už příští rok.   

mitsubishi concept global small

Novinka, která nejvíce připomíná malá evropská auta automobilek jako nebo , se začne vyrábět v nové továrně v Thajsku od března 2012.

"Mitsubishi e-compact", jak je nový koncept označován, bude vybaven mimo jiné také elektrickým pohonem. Mitsubishi nové auto navrhovalo od začátku s tím, že jednou za nabízených verzí bude také čistý . Podle toho také podvozek vypadá.

To je zásadní rozdíl proti prakticky všem elektromobilům, které jsou dnes na trhu. , i chystaný jsou odvozeny od původně benzinového auta (v případě iMiEV je to právě Mitsubishi i), u kterého se na elektrický pohon vůbec nemyslelo.

galerie: Mitsubishi Concept Global Small (17 obrázků)
Mitsubishi Concept Global Small Mitsubishi Concept Global Small Mitsubishi Concept Global Small

Výjimkou je v tomto případě , který byl skutečně navržen od začátku jako . Narozdíl od něj je ale nový koncept Mitsubishi e-compact navržen jako auto nízké třídy.

Produkční verze novinky bude odhalena koncem letošního roku. Půjde o model určený především pro rozvojové trhy, ale zároveň úsporné auto do města pro trhy vyspělejší.

Auto má rozměry 3,74 m na délku, 1,68 m na šířku a 1,49 m na výšku. To znamená jedno z nejmenších aut v B segmentu srovnatelné s modely jako a . Přesto Mitsubishi tvrdí, že se do něj vejde pět dospělých lidí.

Zároveň je auto navrženo tak, aby splňovalo regulatorní omezení všech světových trhů, ať už je to Japonsko, Spojené státy nebo Evropa. Prodej v USA už byl potvrzen.

Montovat se do něj budou 1,0 a 1,2l tříválcové benzinové motory MIVEC, které díky technologiím jako je rekuperace brzdné energie a Stop&Start dosahují vynikajících parametrů spotřeby. Zároveň, jak už jsme zmínili, může jít o 100% elektromobil.

Novinka jde tedy ruku v ruce s oznámením z konce minulého roku, kdy se Mitsubishi podle magazínu Motor Trend zavázalo vyvíjet prakticky všechny budoucí modely tak, aby bylo možné je prodávat jak s benzinovými motory, tak v čistě elektrických verzích.

Do roku 2015 chce ostatně automobilka vypustit do světa celkem osm nových aut do zásuvky. Nemusí ale jít nutně o čisté elektromobily,nýbrž také . V této oblasti zatím tři diamanty mnoho zkušeností nemají. První plug-in hybrid se má objevit v Evropě, USA i Japonsku během roku 2012.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mitsubishi iMieV a Colt nemajú nič spoločné.
IMieV vzniklo z Mitsubishi i, v Európe sa ale moc nepredávalo, snáď len vo Veľkej Británii.
Colt má ale veľa spoločného so Smart For Four.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky za upozornění, opraveno

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak to já taky,čistej elektromobil ve třídě fábie má podle mě šanci na uspěch i s vyšší cenou,podívejte se na pidi toyotu iq která stojí asi 320k

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak na něj se těším!


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil