Autosalon Ženeva: BMW představí ActiveE

Jan Horčík - 11 Únor 2011

bude letos dejištěm mnoha odhalení. představí ve světové premiéře svůj založený na BMW řady 1. Půjde o druhý plně elektrický testovací vůz po .   
elektromobil BMW Active E

BMW ActiveE BMW ActiveE BMW ActiveE

BMW ActiveE bude prvním z dílny bavorských strojařů, který kombinuje prostor a komfort tradičních vozů BMW s plně elektrickým pohonem. K dispozici je nicméně pouze 200 l zavazadlového prostoru.

Srdcem vozu je synchronní elektromotor s max. výkonem 168 koní. Z 0 na 100 km/h zrychlí během devíti sekund. Maximální rychlost je omezena na 145 km/h. O dojezdu prozatím nic bližšího známo není.

Hmotnost je v autě rozložena půl na půl na přední a zadní nápravě. Místa, kde dříve byla palivová nádrž, motor a převodovka nyní zabírají lithium-iontové baterie.

Ty BMW vyvinulo společně s . Moduly jsou chráněny ocelovými pláty s integrovaným systémem kapalinového chlazení.

Auto samozřejmě počítá s v okamžiku, kdy řidič sundá nohu z plynového pedálu. Zároveň ale elektromobil BMW ActiveE nabízí "středovou" polohu plynu, kdy auto ani nerekuperuje, ani nedodává elektromotoru energii. Prostě "plachtí" bez jakéhokoliv výdaje nebo příjmu energie.

Z 32A dobíječky je možné elektrický bavorák dobít během pěti hodin. "Přes noc" pak z běžné domácí zásuvky. Co přesně znamená "přes noc" se bohužel v tiskové zprávě nepíše.

Od roku 2011 (blíže neupřesněno) bude v provozu celkem 1000 testovacích vozů BMW ActiveE. V , a . BMW bude ActiveE pronajímat vybraným zákazníkům.

Veškerá data nasbíraná při provozu elektrického auta pak budou využita pro další vývoj malého městského elektromobilu . Ten bude na trh uveden v roce 2013.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"Plachtění" je normální téměř u každého elektrického auta. Vychází to z principu proudového pedálu :-).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mi se libi ta plachtici poloha plynu... plachtim casto a docela rad :o)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takovejch koní to má a ani dvě tašky se tam nevejdou

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tu je viac info

bmw.com/com/en/newvehicles/1series/activee/2011/showroom/edrive/index.html

len skoda ze bmw si nemoze dovolit kazdy a toto bude este stat omnoho viac ,ale inac krasne auto ... no je to BMW


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol