Autosalon Ženeva 2020 se ruší, na vině je koronovirus

Jubilejní 90. ročník autosalonu v Ženevě, který měl proběhnout ve dnech 5. až 15. března 2020, se neuskuteční. Může za to koronavirus.

Koronavirus se šíří Evropou, a tak se nutně ruší de-facto všechny velké veřejné akce. Po výstavě mobilních technologií MWC 2020 v Barceloně přišla řada i na ženevský autosalon.
foto: Hybrid.cz

Švýcarská vláda aktuálně dne 28.2.2020 jako opatření proti šíření koronaviru zakázala jakákoliv veřejná shromáždění nad 1000 lidí.

Většina stánků už přitom byla připravena na otevření a ještě před pár dny nic nenasvědčovalo podobnému opatření. Situace se změnila v okamžiku, kdy se v konfederaci objevily první potvrzené případy koronaviru.

I podle organizátorů akce bdou „finanční dopady na zúčastněné výrazné“. Peníze za zakoupené vstupenky se budou vracet. Premiéry některých vozů plánované na autosalon se uskuteční online.

16 Comments on “Autosalon Ženeva 2020 se ruší, na vině je koronovirus”

 1. OFF:Nejedly, poradce hradniho zmerda z hradu porusil karantenu
  OFF:Nejedly, poradce hradniho zmerda z hradu porusil karantenu a byl s rusky mluvici agentkou v restaraci na Letne. V Kldr je za poruseni karanteny trest smrti. V CR pokuta 500.000 kc. A jak to dopadne? Jak asi. Ruske a cinske agenty nechceme.

 2. To,je možná impulz k prvnímu virtuálnímu Autosalonu?!
  Jen

  To,je možná impulz k prvnímu virtuálnímu Autosalonu?!
  Jen malé procento lidí se osobně účastní,podobné akce jsou spíš profesní záležitostí.
  V podstatě by stačilo dodat dostatek ověřených informací k zpracování a umístění na portál,který by měl podobný charakter jako třeba Hybrid.
  Mohl by být obohacen o možnost hlasování či připomínkování celkového působení na veřejnost,odbornou i jenom spotřební.
  Tak by výrobci získali přehled o zájmu či nespokojenosti s jejich výrobkem.

Napsat komentář