Autosalon Ženeva 2017: elektrický kabriolet od Bentley ujede 500 km na jedno nabití

Bentley na autosalonu v Ženevě představilo svůj jedinečný koncept elektromobilu EXP 12 Speed 6e Concept. Stylový luxusní kabriolet dokáže přejet z Londýna do Paříže na jedno nabití.

Plně elektrické kabrio Bentley EXP 12 Speed 6e Concept má světovou premiéru na autosalonu Ženeva 2017. Na jedno nabití ujede 500 km.
foto: Bentley

Wolfgang Dürheimer, předseda a výkonný ředitel Bentley Motors, o novém elektromobilu řekl: „EXP 12 Speed 6e je koncept, kterým Bentley definuje elektromobilitu v luxusním segmentu, s odpovídající technologií, vysoce kvalitními materiály a úrovní zpracování, kterou očekáváte od Bentley.“

Elektrických kabrioletů zatím moc není, takže v tomto ohledu je Bentley EXP 12 Speed 6e opravdu svěžím větrem vanoucím z Ženevy. Zároveň je nutno Bentley ocenit za snahu držet krok s dobou.

Bentley EXP 12 Speed 6e

Bentley EXP 12 Speed 6e
foto: Bentley

elektromobil auto Bentley EXP 12 Speed 6e

Bentley EXP 12 Speed 6e
foto: Bentley

Auto, ač zatím v koncepční verzi, například nabízí technologii umělé inteligence, virtuálního komorníka, který pro vás jakožto virtuální asistent dokáže zařizovat nejrůznější úkony, například zajistit letenky.

Bentley

5 Comments on “Autosalon Ženeva 2017: elektrický kabriolet od Bentley ujede 500 km na jedno nabití”

 1. První velkobaterkáč vod VW Gruppensex po 10-ti letech
  První velkobaterkáč vod VW Gruppensex po 10-ti letech váhání. A pak že to nemá smysl pro dinosaury se o něco takového pokoušet. :))
  Škoda, že bez supernabíječek bude trošku vopruz s tím cestovat na delší štreky.
  Akorát ten nesmyslnej fake chladič pro zastydlý petrolheady je komickej 😀

 2. nie je autosalón a autosalón,
  sk má výstavisko agrokomplex

  nie je autosalón a autosalón,
  sk má výstavisko agrokomplex v nitre, kde vymenili riaditeľa.
  potiaľ mimo misu.
  a teraz o čo ide – súdruh (nominovaný) riaditeľ si rozhádal minimálne päťdesiat vystavovateľov (nie nejakých garážových), pretože im nepotvrdil ich dlhoroční miesta. takže na slovensko neprídu a …

Napsat komentář