Autosalon Ženeva 2015: Volkswagen Sport Coupe Concept GTE

Jan Horčík - 05 Březen 2015

Volkswagen přivezl na autosalon Ženeva 2015 nový koncept plug-in hybridu Volkswagen Sport Coupe GTE. Čtyřdveřové kupé naznačuje zařátek nové éry designu Volkswagenu.auto Volkswagen Sport Coupe Concept GTE

Volkswagen Sport Coupe Concept GTE vypadá že by mohl jít rovnou do výroby. Dočkáme se ho v nejbližších dvou letech?
foto: Volkswagen

Podle Dr. Heinz-Jakoba Neussera, člena správní rady Volkswagen pro vývoj, je Sport Coupé Concept GTE zajímavou alternativou pro klasické sedany segmentu B a C. Především ale navazuje na plug-in hybridní linii GTE, která zatím začala modelem Volkswagen Golf GTE a bude pokračovat plug-in hybridním verzí Volkswagen Passat.

Hybridní pohon nabízí výkon 374 koní (279 kW) a nulové emise v případě, že se auto pohybuje pouze na elektrický pohon. To umožňují dva elektromotory a dobíjitelná baterie o kapacitě 1é,7 kWh. Max. rychlost je 250 km/h a kombinovaná spotřeba na prvních 100 km může klesnout ke 2 l/100 km.

Auto staví na stejně platformě MQB, na níž je založena třeba nová Škoda Superb nebo nový Volkswagen Golf. Hlavní pohonnou jednotkou je třílitrové šestiválcové turbo doplněné o zmíněnou dvojici elektromotorů (jeden v převodovce - 54 koní/40 kW, druhý na zadní nápravě - 114 koní/85 kW) a šestistupňovou dvojspojkovou převodovku DSG (DQ400E).

Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládá Volkswagen Sport Coupe Concept GTE během 5,0 vteřin. Čistě na elektřinu ujede auto zhruba 52 km, celkový dojezd činí 1200 km. Auto vypadá poměrně hotově a my hádáme, že by se už brzy mohlo začít vyrábět.

auto Volkswagen Sport Coupe Concept GTE

foto: Volkswagen

auto Volkswagen Sport Coupe Concept GTE

foto: Volkswagen

auto Volkswagen Sport Coupe Concept GTE

foto: Volkswagen

auto Volkswagen Sport Coupe Concept GTE

foto: Volkswagen
tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Škoda, že takhle nevypadá nový Passat.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Na co třílitr?!Aby to mohlo být drahé?Dyť ty auta jezdí s 1,8 i s 1,6l.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil