Autosalon Ženeva 2012: Lexus v plné parádě

redakce - 14 Únor 2012

Na letošním mezinárodním se uskuteční evropská premiéra nového designového konceptu sportovního kupé Lexus LF-LC s uspořádáním 2+2 a plně hybridním systémem pohonu. Na již tento koncept letos získal designové ocenění EyesOn Design Award 2012 v kategorii „Nejlepší koncept“. auto hybrid Lexus_LF-LC_Concept_03

Koncept sportovního hybridu Lexus LF-LC nabízí drauhý luxus i v interiéru
foto: Lexus

Lexus LF-LC poháněný pokrokovým systémem pohonu Lexus Hybrid Drive zastupuje nový sportovnější image v podobě vozu zaměřeného čistě na potřeby řidiče, zachycující možný budoucí designový směr všech vozů značky Lexus.

LF-LC je vyjádřením nového designového jazyka značky Lexus, který staví na smělé interpretaci charakteristické masky chladiče ve tvaru vřetene a typického ztvárnění zadních partií, čímž poukazuje na splynutí nápadného stylu s pragmatickou konstrukční funkčností.

Zcela nový GS 450h

Na ženevském autosalonu 2012 se zároveň představí zcela nový plně hybridní model , zastupující nejvýkonnější verzi řady GS, který se již letos v v květnu objeví na českém a slovenském trhu.

auto hybrid Lexus GS 450h

Zcela nové pojetí exteriéru i designu interiéru propůjčuje novému GS mocný a efektní vzhled, ale současně znamená i prostornější kabinu, větší zavazadlový prostor (nárůst o více než 60 % oproti předchozí generaci) a vyšší pohodlí pro všechny cestující.

Systém Lexus Hybrid Drive druhé generace pohánějící verzi GS 450h spojuje výtečný výkon motoru a vyšší jízdní dynamiku s 23 % poklesem spotřeby paliva na pouhých 5,9 l/100 km a emisemi CO2 na úrovni jen 137 g/km.

Rozšíření modelové řady F SPORT

Na letošním autosalonu v Ženevě se představí úplná řada hybridních vozů Lexus F SPORT, včetně dvou vozů s plánovaným uvedením v roce 2012.

Stupeň výbavy F SPORT přináší speciální designové prvky a novou úroveň jízdních zážitků i celkové spokojenosti s vlastnictvím vozu. Zákazníci nyní dostávají příležitost vychutnat si nefalšovanou atmosféru výkonných modelů s označením F v rámci rozšířené řady modelů Lexus.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.