Autosalon Šanghaj: Buick Envision plug-in hybrid

Ivo Hradil - 27 Duben 2011

na prezentoval svou designovou vizi spojení dvou rozdílných kultur v hybridním Buick Envision. Koncepce SUV je společným dílem Shangai GM a PATAC (Pan Asia Technical Automotive) a jak už je prozrazeno v nadpise jedná se o  
Buick Envision hybrid

Buick Envision je vybaven zážehovým přeplňovaným čtyřválcem o obsahu 2,0 l SIDI s přímým vstřikováním. Navíc je doplněn tandemem a dvojspojkovou osmistupňovou převodovkou.

a energie ze solární střechy slouží jako alternativní zdroj energie. Ve chvíli, kdy se Buick Envision rozjíždí, využívá ke svému pohybu výhradně dvojici elektromotorů.

Buick Envision hybrid

V případě nutnosti se automaticky začnou dobíjet prostřednictvím energie spalovacího motoru. Samozřejmostí je dobíjení baterií ze standardních elektrických zástrček ve chvílích parkování .

Všechno vybavení je umístěno na kompaktním lehkém podvozku vyrobeného z , hliníku a hořčíku. Nepřehlédnutý znak vnějšího designu tvoří dvojice dlouhých dveří s tzv. nůžkovým otevíráním. Unikátní dravý dojem umocňuje absence B-sloupku. Tradiční zpětná zrcátka byla nahrazena třemi mikrokamerami.

Čtyři samostatná sedadla dotvářejí futuristický interiér vozu, který je bohatě obdařen různou elektronikou. dotykový displej s podporou řečových funkcí, nová generace bluetooth inteligentního internetového systému a 3-D promítání důležitých informací na čelní sklo patří mezi ty nejzajímavější.

Buick Envision bezesporu vypadá na pohled velmi zajímavě, avšak vyzkoušet ho na silnicích bude možné pravděpodobně pouze v . Není ovšem vyloučeno, že se prvky konceptu stanou vzorem i pro ostatní výrobce .

driving-dutchman.com
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Čínský Buick,který vpadá jako Mazda. Pan David Dunbar Buick se jistě obrací v hrobě


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?