Autosalon Paříž 2016: Elektromobil Leaf napájí stánek Nissan

redakce - 29 Září 2016

Nissan dále rozvíjí svou vizi Inteligentní mobility představenou na ženevském autosalonu. Elektromobil Leaf není jen výstavním exponátem, ale slouží také jako mobilní zdroj energie k napájení stánku Nissan pomocí technologie vehicle-to-grid.auto autosalon Paříž 2016 nový Nissan Micra páté generace

Hlavní novinkou Nissanu pro autosalon Paříž 2016 je pátá generace modelu Micra
foto: Nissan

Vize Inteligentní mobility společnosti Nissan je projekt, kterým chce zákazníkům z celého světa přinést bezpečnější a udržitelnější budoucnost. Zahrnuje:

Intelligent Drive: V těsném závěsu za debutem technologie autonomního řízení Nissan ProPILOT v minivanu Nissan Serena v Japonsku chystá firma příští rok evropskou premiéru této technologie v novém Nissanu Qashqai.

Intelligent Power: Nissan, od doby kdy začal s výrobou světově nejprodávanějšího elektromobilu Nissan Leaf, neustále testuje nejpokrokovější způsoby využití technologií elektromobilů.

Intelligent Integration: Technologie baterií pro elektromobily se posunula na zcela novou úroveň díky spolupráci Nissanu se společností Eaton na jednotce ukládání energie pro domácnosti s názvem xStorage a spolupráci s firmou Enel na pilotních projektech technologie vehicle-to-grid v Dánsku a Spojeném království.

Na důkaz funkčnosti této moderní technologie je stánek společnosti Nissan v Paříži částečně napájen z vozu Nissan Leaf, pomocí průkopnické technologie obousměrného toku energie, která čerpá elektrickou energii z vozu do veletržního stánku.

Hlavní novinkou autosalonu Paříž 2016 je ale pro Nissan nový model Nissan Micra páté generace vycházející z konceptu Sway z autosalonu Ženeva 2015. Legendární supermini ztrácí svůj ikonický design a navléká háv klasického hatchbacku segmentu B s tím, že sdílí podvozem s novým Renault Clio. Do prodeje jde začátkem roku 2017.

Vůz v rámci vize Inteligentní mobility Nissan obsahuje technologie z vyšších segmentů, včetně inteligentního systému nouzového brzdění a systému upozornění na opuštění jízdního pruhu. Součástí je i panoramatický kamerový parkovací systém.

Společnost Nissan rovněž ohlásila, že překonala své předchozí prodejní výsledky v Evropě a na řadě trhů zaznamenala dvouciferný růst. Nepříznivé ekonomické vlivy zvládla silným prodejem svých nejprodávanějších crossoverů a elektromobilů.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zdravím.
Možná to sem až tak nepatří ale chtěl bych uspořádat setkání elektro aut u nás na Hané, tedy konkrétně v Olomouci. Trocha propagace snad nemůže být nikdy špatná.
Mám domluvený termín na 15.řijna 2016 v Olomouci na letišti.
Setkání by bylo od 9 hodin až do 14 hodin, každý jak může vydržet.
Chtěl bych získat informace od elektromobilistů ve svém okolí a něco pro ně každoročně uspořádat.

Pokud by měl někdo zájem tak mi napište:
jméno, jaké auto, Vaše město,
a zda by jste svezli případné návštěvníky.

děkuji
a posílejte na e-LUKY@seznam.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

oprava e-mailové adresy!

e-LUKY@email.cz

Obrázek uživatele Radovan

Reakci máte v emailu.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele jurazhor

zajímavé,zajímalo by mě,jak to všechno,co se tam sjede
budeš dobíjet.
díky za info

---

jurazhor

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pokud se chcete zúčastnit, tak email je správně.

Pište, rád odpovím příště!
Vlasto kam jdeš?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ten Nissan Micra na obrázku je hodně stejný jako Hyundai i30.
Začínám se v autech ztrácet jen já??

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano je to Micra ne Leaf a už vůbec ne elektrický!
viz - 3w.novinky.cz/auto/416049-novy-nissan-micra-se-uz-tvari-dospele.html

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No na ten 40kWh leaf cakam aj ja,jeden nisanak sa zaprisahal ze ho predstavia na autosalone v parizi.
Samozrejme som zvedavy aj na cenu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No pod 30000 eur to nečakám. Skôr ma zaujíma co to spraví s 24kWh Leafom. Môžu predávať 40kWh a 30kWh Leaf,ale 24kWh už asi môžu pomaly ukončiť.. Alebo zraziť cenu pod 20000.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A kedy chcú predstaviť ten 40kWh Leaf? Do konca roka majú 3 mesiace.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Radšej keby urobili Leaf s 41 kWh batériou.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil