Autosalon Paříž 2012: Smart forStars – elektromobil, který umí promítat filmy

Ivo Hradil - 21 Září 2012

Pokud by se na udělovala cena za nejvtipnější a nejoriginálnější vychytávku, tak by horkým kandidátem na vítězství byl určitě koncept Smart forStars, který zde bude mít svou světovou premiéru. Tento elektromobil, který automobilka označuje jako SUC neboli „Sports Utility Coupe“, nabízí nejen velmi líbivý vzhled a bezemisní jízdu, ale rovněž se dokáže v mžiku proměnit v pojízdnou promítací aparaturu.Smart forStars

Nejnovější člen rodiny Smart naznačuje budoucí evoluci této značky.
foto: Daimler

Název forStars je možné si vyložit dvěma způsoby. Za prvé by mohl být určen pro lidi, kteří se nějakým způsobem vymykají běžnému standardu, anebo pojmenování upozorňuje na skleněnou panoramatickou střechu, díky které může osádka vozu sledovat noční oblohu.

Ďábelsky rudé odění elektrického konceptu doplňuje matně šedé lemování a veliká, temně černá 21palcová kola obutá do pneumatik značky . I interiér vozu tvoří rudé zabarvení, které je zde ovšem v kontrastu s barvou bílou.

S rozměry 3,55 m na délku, 1,71 m na šířku a 1,505 m na výšku výrazně převyšuje sériově vyráběného kolegu automobil . Nicméně obě tyto varianty nabízejí svezení nejvýše dvěma osobám, pouze u konceptu došlo ke zvětšení nákladového prostoru.

Smart forStarsfoto:Daimler

Pohon Smart forStars je stejný jako využívá elektromobil Smart forTwo Brabus electric drive a tvoří ho 60kW s točivým momentem 135 Nm. S takovou výbavou je možné koncept rozpohybovat rychlostí až 130 km/h, přičemž energie pro elektromotor je uložena v lithium-iontových bateriích s kapacitou 17,6 kWh.

Smart forStarsfoto:Daimler

Pomalu se dostáváme k tomu nejzajímavějšímu, a sice k technickému vybavení automobilu. Velkou roli zde hraje chytrý telefon , který je možné umístit na pozici zpětného zrcátka a prostřednictvím kamer zde sledovat co se děje za vozem. To ovšem ještě není zdaleka všechno.

Pokud plánujete s přáteli například zahradní párty, může se vám hodit filmový projektor umístěný na přední kapotě vozu. Pro obveselení osazenstva můžete na svém telefonu spustit například hudební videoklipy a ty pak prostřednictvím venkovního projektoru promítat třeba na zeď vašeho domu. Atmosféru pak ještě dotvoří a sousedy jistě potěší výkonný sound systém zabudovaný v bočních stěnách vozu.

Tak co říkáte? Docela bláznivý, nicméně originální nápad pro .

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Jolinar

To je snad prvni koncept, ktery se mi zvenku libi. Interier uz vsak ne :(


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol