Autosalon Paříž 2012: Mercedes-Benz třídy B na plyn i na elektřinu

Jan Horčík - 20 Září 2012

Mercedes-Benz na v Paříži představí novou třídu B s pohonem na elektřinu i na zemní plyn. Mercedes B 200 Natural Gas Drive i koncept Mercedes B Electric Drive jsou vítaným doplněním úspěšné modelové série.

Mercedes B 200 Natural Gas Drive
foto: Daimler

Mercedes B 200 Natural Gas Drive je již produkční model s výkonem 115 kW (156 koní), spotřebou 4,2 kg/100 km, emisemi 115 g/km a přibližně o 50 % nižšími provozními náklady než srovnatelný benzinový model.

Zároveň jde o první auto značky Mercedes-Benz, které využije modulárního konceptu “Energy Space”. Částečně dvojité dno pod sadními sedačkami totiž vytváří prostor pro jednu velkou a dvě menší nádrže na zemní plyn (). Celkem se do nich vejde až 125 litrů (21 kg).

Mercedes B 200 Natural Gas Drive Mercedes B 200 Natural Gas Drive Mercedes B 200 Natural Gas Drive

Díky tomu si pětimístný Mercedes-Benz třídy B dokáže i ve verzi na stlačený zemní plyn zachovat velmi slušný zavazadlový prostor. Max. rychlost je limitována 200 km/h, z 0 na 100 km/s zrychlí vůz během 9,1 vteřiny.

Pro případ nouze je auto vybaveno i 12l benzinovou nádrží. Jinak běží vždy na zemní plyn. Dojezd čistě na zemní plyn je 500 km. U dealerů bude auto k dispozici od začátku roku 2013, na autosalonu v Paříži má premiéru. K dispozici bude volitelně s manuální převodovkou i 7G-DCT dvojspojkovou převodovkou.

Co se týká elektrického model Electric Drive, jde prozatím pouze o koncept. Rodinné elektrické auto je ale podle automobilky Mercedes-Benz téměř připraveno pro sériovou produkci a uvedení na trh se chystá na rok 2014.

Elektromobil je vybaven 100kW elektromotorem s toč. momentem 310 Nm. Dojezd je údajně přes 200 km. Dobíjet lze z domácí 230V zásuvky i ze 400V dobíjecích stanic.

Elektrický pohon, který Mercedes využívá v tomto nově prezentovaném konceptu je velmi pravděpodobně výsledkem spolupráce s americkou automobilkou . Podrobnosti o typu baterie či způsobech dobíjení bohužel zatím nejsou k dispozici.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pecka. Spotřeba pouhých 20l plynu na 100km.
Když k tomu přidám, že mít v plynu emise 115g je stejné jako mít v benzínu 190g, tak se ukazuje nááádhernééé ekologické auto


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?