Autosalon Paříž 2012: BMW Active Tourer plug-in hybrid

Jan Horčík - 19 Září 2012

A BMW dnes ještě jednou. Poté, co jsme se dozvěděli, že BMW zkouší zvýšit dojezd elektromobilu infračerveným vytápěním, tu máme další zajímavou novinku. Je jí model BMW Active Tourer plug-in hybrid, který se představí na v Paříži.BMW Active Tourer plug-in hybrid

BMW Active Tourer plug-in hybrid dokáže získávat energii do baterie jak dobíjením ze zásuvky nebo dobíjecí stanice, tak i s pomocí rekuperace brzdné energie, a/nebo ze spalovacího motoru fungujícího jakožto generátor
foto: BMW

BMW Concept Active Tourer podle oficiální tiskové zprávy “kombinuje komfort a funkcionalitu s dynamickým výkonem”. Jinými slovy, jde o malé šetrné prémiové auto, u kteréhožto segmentu se očekává nejvyšší růst v následujících letech.

Auto má rozměry 4350 mm délka, 1834 mm šířka, 1560 mm výška. Rozvor je 2670 mm. Pohonný systém nese označení , tedy stejné, který využívá např. také koncept BMW i8. BMW Concept Active Tourer je však v řadě věcí novátorský.

BMW Active Tourer plug-in hybrid BMW Active Tourer plug-in hybrid BMW Active Tourer plug-in hybrid

Malý 1,5l tříválcový benzinový motor nové řady BMW TwinPower Turbo nepohání zadní, nýbrž přední kola. Na zadní nápravě je naopak umístěn elektromotor. Celkový výkon hybridního pohonného systému je 140 kW. Díky tomu dokáže BMW Concept Active Tourer zrychlit z 0 na 100 km/h během osmi vteřin a dosáhnout max. rychlosti 200 km/h.

Průměrná spotřeba je méně než 2,5 l/100 km a emise pod 60 g/km. Čistě na baterii ujede tento plug-in hybrid až 30 km. Lithium-iontová baterie může být dobíjena z běžné 230V zásuvky.

BMW Active Tourer plug-in hybrid se tak přidává k částečně nebo plně elektrickým vozům BMW Active E, a , které naznačují budoucí směr vývoje bavorské automobilky.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station