Autosalon Paříž 2012: Audi překvapilo hybridním konceptem Crosslane Coupe

Ivo Hradil - 03 Říjen 2012

Společnost si s sebou do Paříže přivezla také koncept svého hybridního SUV Audi Crosslane Coupe. I když se tento zajímavý automobil ingolstadtské automobilky pravděpodobně nikdy do sériové výroby nedostane, poskytuje určitý náhled, kam se pravděpodobně budou ubírat kompaktní crossovery modelové řady Q.Audi Crosslane Coupe

Koncept Audi Crosslane vyprodukuje během kilometru jízdy pouhých 26 gramů CO2.
foto: Audi

Koncepce Crosslane je plně funkčním disponujícím nízkohmotnostní konstrukcí a vysoce úsporným duálně-hybridním pohonem. A právě tyto dvě přednosti mu dle vyjádření výrobce zajišťují kombinovanou spotřebu pouhých 1,1 l na sto kilometrů.

Pohonnou jednotku studie tvoří přeplňovaný tříválec TFSI s obsahem 1,5 l a dvojice elektromotorů. Větší a silnější z obou disponuje výkonem 85 kW a slouží primárně k pohonu automobilu, zatímco menší kamarád s výkonem 55 kW zde plní funkci startéru a alternátoru.

Samostatný popis si zaslouží jízdní režimy, ve kterých se Audi Crosslane pohybuje. Od počátku jízdy až do rychlosti 55 km/h využívá vůz k pohonu pouze elektromotor. Po překročení této rychlostní hranice se do hry zapojí i a při dalším zrychlování přes hranici 130km/h už elektromotor vypíná a dál pokračuje pouze spalovák. Ten dokáže ještě dále zrychlit na maximálních 182 km/h.

Energie pro elektromotory jsou uloženy v 17,4kWh a vystačí na 80 km bezemisní jízdy. Nabíjení akumulátorů probíhá během jízdy nebo při parkování skrze běžnou elektrickou zástrčku.

Audi Crosslane Coupefoto: Audi

Počáteční zmínku o nízké hmotnosti vozu se sluší doplnit číselnými údaji. Váha hybridního Crosslanu s rozměry 4,21 na délku, 1,88 na šířku a pouhých 1,51 m na výšku i s bateriemi dosahuje 1 390kg. Hlavní zásluhu na tom má lehký polymer vyztužený karbonovými (CFRP) nebo skelnými vlákny (GFRP), z něhož jsou vyrobeny konstrukční prvky vozu.

Celkově Audi Crosslane nabízí svezení v černo-okrovém interiéru až čtyřem cestujícím. Ovšem pokud jsou ve voze pouze osoby dvě, může řidič přeměnit SUV na otevřený . Audi Crosslane má totiž snímatelnou střechu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station