Autosalon Los Angeles 2019: představí se elektromobil Audi e-tron Sportback

Jan Horčík - 15 Listopad 2019

Audi představí na autosalonu v Los Angeles sériovou verzi elektricky poháněného modelu Audi e-tron Sportback. Čtyřdveřové auto s vnější délkou 4,90 metru snoubí eleganci velkého kupé s pokrokovým charakterem elektromobilu.V rámci autosalonu v Los Angeles 2019 se v expozici Audi uskuteční dvě světové premiéry.

V rámci autosalonu v Los Angeles 2019 se v expozici Audi uskuteční dvě světové premiéry.
foto: Audi

Audi e-tron Sportback je prvním sériově vyráběným automobilem, vybaveným inovativními světlomety Digital Matrix. Světlomety jsou osazeny přibližně milionem mikroskopicky malých zrcadel, která umožňují osvětlování prostoru před vozem s dosud nevídanou precizností.

Systém pohonu a bruselský výrobní závod sdílí e-tron Sportback s SUV Audi e-tron. Nový model Audi e-tron Sportback bude odhalen 19. listopadu 2019 od 18 h místního času (20. 11., 3:00 h SEČ) v předvečer prvního dne autosalonu v Los Angeles. Světovou premiéru bude možné sledovat v přímém přenosu na sociálních sítích a na portálu Audi MediaTV.

Další světovou premiéru přiveze do Los Angeles společnost Audi Sport GmbH. Audi RS Q8 oslaví debut jako vrcholná verze produktové řady Q. Model RS Q8, poháněný osmiválcem se dvěma turbodmychadly, nabídne jízdní výkony, přiměřené jeho postavení.

Supersportovní výkony přitom kombinuje s nejvyšší mírou hospodárnosti, protože disponuje částečně hybridním systémem (MHEV) na základě 48V hlavní elektrické sítě. Prostřednictvím řemenem poháněného generátoru s funkcí spouštěče probíhá při zpomalování rekuperace kinetické energie o výkonu až 12 kW, zajišťující nabíjení sady lithium-iontových akumulátorů modelu RS Q8.

Díky tomu je v rozsahu rychlostí 55 až 160 km/h možné plachtění s vypnutým motorem po dobu až 40 sekund. Dalším technickým modulem pro hospodárnou jízdu ve výbavě modelu Audi RS Q8 je systém deaktivace válců, který je aktivní při částečném zatížení a nízkých otáčkách.

Audi e-tron Sportback a Audi RS Q8 budou vystaveny v expozici Audi na autosalonu Los Angeles Autoshow 2019 od tiskového dne 20. listopadu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele M.Krupka

S vypnutým motorem po dobu až 40 sekund??? A to je jako proč časově omezené??

.

Tak hlavně aby už inženýři dokázali nabídnout "chování elektriky" a ne jenom prostou kopii Q8 s elektrickým pohonem. E-tron je sice super auto ve smyslu zpracování, ale chybí tomu jakékoliv charisma.

A které dnešní auto charisma má?

---

Ford Mustang Mach-E. Fakt skvelej design. Pusobi nadupane. Ma i cluster za volantem. A je jinej. Model Y se zas jen podoba Modelu 3.

Velmi nerad bych zabředl do nekonečné debaty, které EV má charisma. Takhle jednoduše se vyprovokovat nenechám. ;–)
Pro mne (a nejen pro mne, co jsem se ptal lidí, co etron zkoušeli) mi u etronu prostě chybí nějaká ta "jiskra", je to prostě jen "dobrá Audina", ale to je vše.

Ano je to prostě jen další euroauto... stejně jako přestalo být pivo pivem a máme europiva, tak auta přestala být auty a v nejlepším případě máme euroauta...

---

Jo, a tráva byla zelenější a i ty kondomy bývaly tvrdší... :-)
I dneska lze najít dobré pivo a auto.
Přeji hezký zbytek týdne.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil