Autosalon IAA Frankfurt 2017: elektromobil Mercedes-Benz EQ A s dojezdem 400 km

Jan Horčík - 13 Září 2017

Na letošním autosalonu IAA ve Frankfurtu se představil druhý člen nové rodiny elektrických aut Mercedes-Benz EQ. Je jím elektromobil Mercedes-Benz EQ A.auto Autosalon IAA Frankfurt 2017: elektromobil Mercedes-Benz EQ A s dojezdem 400 km

Koncept elektromobilu Mercedes-Benz EQ A je po SUV Generation EQ druhým zástupcem nové řady elektrických aut
foto: Mercedes

Velikostně je Mercedes-Benz EQ A auto srovnatelné s třídou A. Místo čtyř dveří má ale jen dvoje, jde tedy o tzv. "hot hatch" typu Volkswagen Scirocco (jehož nová generace má být také na elektřinu). Reálný dojezd na jedno nabití má činit 400 km.

Mercedes-Benz EQ A

Mercedes-Benz EQ A
foto: Mercedes-Benz

Auto využívá 60kWh baterii, dva elektromotory o výkonu 200 kW a pohon všech čtyř kol. Zrychlení 0-100 km/h zvládne za pět sekund. Nabíjet je možné AC, DC i bezdrátově.

Mercedes také naznačil, že nový elektromobil by se mohl prodávat v několika variantách v závislosti na kapacitě baterie. Už to samo o sobě prozrazuje, že Mercedes tentokrát nejspíš skutečně vážně přemýšlí o jeho výrobě.

Mercedes-Benz EQ A

Mercedes-Benz EQ A
foto: Mercedes-Benz

Mercedes, resp. Daimler, už dříve veřejně avizoval, že do roku 2022 uvede na trh deset nových elektromobilů. A tohle by mohl být jeden z nich. Nám by se rozhodně líbil!

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Jestli tomu dobře rozumím, tak tohle EQ A má být tím nejlevnějším a tedy technologicky nejjednoduším vozem z nové řady EQ. V tom případě mi uvedené parametry připadají jako velmi dobré. Dá se tak očekávat že vyšší třídy budou mít i mnohem zajímavější parametry mimo jiné i baterie.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Problém Mercedesu je ten že i ta Tesla 3 vedle něj bude lidové vozítko.

Nemyslím si, nová A160 stojí kolem 500 tis., tohle bude stát stejně jako TM3, ovšem bude o desítky cm kratší.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takže velikostně fobie za 1.2mega?

Bude to tak o 30cm delší než Fabie a 30 cm kratší než TM3, takže něco mezi. Je jasný že BMW, Mercedes a Audi v této třídě nebudou stát 600 tis. s takovou výbavou (čtyřkola s výkonem 270k, 500 Nm), to je jasné.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Realny dojazd 400km pri 60kWh baterii? To asi jedine z nejakou lahkou nohou aj ked mozny urcite je. Ten dojazd je podla EPA?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak je to 15kWh/km, kdyz vetsi model 3 muzem mit 14,2 kWh/km tak mi to prijde jako realisticka hodnota ne?

To bude spis pEPA pojezd tipuju


e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil