Autosalon Frankfurt 2015: Continental míří k robotickým autům

Jan Horčík - 24 Září 2015

Technologická společnost Continental AG v rámci autosalonu IAA 2015 ve Frankfurtu nad Mohanem slavnostně zakončila svou kampaň „Summer of Innovation“ představením základních stavebních kamenů své cesty k autonomnímu řízení. auto robotické auto Continental technologie

Když se na módní vlně robotických aut může svézt Bosch, proč by nemohl i Continental...
foto: Continental AG

„Pracujeme na tom, abychom byli schopni nabídnout cenově dostupné řešení mobility zohledňující tři klíčové aspekty: dopravu bez nehod, čisté ovzduší a inteligentní automobily s vyšším komfortem,“ vysvětlil u příležitosti prezentace na mezinárodním autosalonu Dr. Elmar Degenhart, předseda výkonné rady společnosti Continental AG.

Dnes se Continental považuje za jednoho z průkopníků na poli propojeného a autonomního řízení. Na IAA pro účely této oblasti představila firma praktický kamerový systém monitorující okolí vozu.

Dále pak Continental v rámci IAA uvedl nové pneumatiky SportContact 6 poskytující excelentní přilnavost v rychlostech až do 350 km/h.

„Vysoce pokročilé pláště SportContact 6 jsou stejně inovativní a zásadní jako nejmodernější elektronika. Nakonec právě pneumatiky přenáší výkon vozu na silnici a zaručují spolehlivost jízdy,“ uvedl Dr. Degenhart.

„V budoucnu plánujeme do pneumatik instalovat senzory, které vozu umožní analyzovat podmínky na povrchu silnice. Díky nim se v automobilu stanou klíčovou složkou naší senzorické sítě,“ dodává.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Josef

Mám dojem, že na to jdou moc technologicky. Nejlepší technika je obvykle ta poměrně jednoduchá. Na elektromobilu nepotřebujete miliardy snímačů a další fičury, abyste ho udělali méně spolehlivý... Proč kazit jednu z jeho hlavních výhod?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

legislativa, bezpečnost, v pokusných vozech vize, energetická náročnost provozu


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol