Autosalon Detroit 2015: Tesla Model X? Ne, díky

Jan Horčík - 13 Leden 2015

Detroitský autosalon je přehlídkou toho nejlepšího, co americké automobilky nabízejí. Jenže něco tam přeci jen chybí. Tesla Motors se rozhodla, že nedávno odložené elektrické SUV Tesla Model X v Detroitu opět neukáže.auto Tesla Model S zadní sedačky xecutive

Elektromobil Tesla Model S na autosalonu v Detroitu je - mimo jiné s novou nabídkou zadních sedaček ve stylu "Executive". Očekáváme, že stejná nabídka bude později dostupná také pro Model X.
foto: Tesla Motors

Zatímco na veletrhu spotřební elektroniky CES 2015 v Las Vegas mohli návštěvníci elektromobil Tesla Model X v klidu obdivovat a natáčet (viz. video), na autosalonu v Detroitu tohle auto chybí. Místo něj jsou k vidění elektromobily Tesla Model S řady D nadupané až po strop, například s novými luxusními zadními sedadly řady "Executive".

Redaktoři magazínu InsideEVs se proto obrátili přímo na zástupce automobilky Tesla Motors. Ti potvrdili, že Model X se na autosalonu v Detroitu neobjeví. Je pravděpodobné, že Tesla nechce zapadnout mezi všemi ostatními novinkami a raději si udělá vlastní akci. Protože na nich, jak dobře ví třeba i Apple, bude mít pozornost všech médií jen pro sebe.

Tesla Motors, InsideEVs
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Jolinar

Taky me nijak nezarazi, ze tam Model X chybi. Preci jen prototyp byl ted v Las Vegas na CES.
A produkcni verze Modelu X odhali asi az pozdeji tento rok, nejspis jen par mesicu pred zacatkem produkce.

Ako je to s tými zadnými sedadlami? Do nových sa už automaticky montujú tie nové, čo majú viac miesta nad hlavou? Tieto luxusné sedačky mi až tak luxusné nepripadajú - je tam elektrické ovládanie sklonu a vetrania a podobné vychytávky? Tieto sedadlá sú, predpokladám, určené predovšetkým čínskym zákazníkom.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to příplatková výbava.
Asi si to koupí ten, kdo se nechá vozit vzadu...
Příplatek je 1.600 EUR + je vyžadována další příplatkový výbava "Premium Interior Package" za 2.900 EUR. Celkem tedy 4.500 eur bez DPH.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil