Infiniti Emerg-E získal prestižní ocenění německých designérů

Ivo Hradil - 08 Srpen 2012

Studie elektrického supersportu Infiniti Emerg-E byla představena na letošním březnovém . Vzbudila náležitý zájem jak mezi veřejností, tak i v řadách odborníků. Nejnovějším úspěchem klenotu japonské automobilky Nissan pod kterou značka Infiniti spadá je vítězství v kategorii koncepčních vozů na prestižní designérské soutěži Automotive Brand Contest 2012.Infiniti Emerg-E

Při pohledu na obrázky je zřejmé, že Infinity Emerg-E získal ocenění za design zcela oprávněně.
foto: Infiniti

Emerg-E se v ostrém rytmu představil letos v červnu na Festivalu rychlosti v jihoanglickém Goodwoodu, kde za volant usedl pilot stáje Red Bull Racing F1, Mark Webber. Jedná se o první luxusní japonské automobilky, který vznikl za výrazné podpory britské vlády.

Pohon obstarává dvojice elektromotorů, z nichž každý disponuje výkonem 150 kW a točivým momentem 1 000 Nm. Elektrická energie je uložena ve 14,8kWh a vystačí na asi 48 km jízdy.

Při nutnosti ujet větší vzdálenost nastupuje na scénu malý benzínový tříválec Lotus s objemem 1,2 l, který zde zastane práci generátoru elektrické energie. Podobně je tomu také například u či . Dojezd s plnou nádrží se s pomocí spalovacího motoru prodlouží na přibližných 480 km.

Infiniti Emerg-Efoto: Infiniti

Odborníci se při hodnocení zaměřili na špičkovou kvalitu výrobků a úroveň inovace v oblasti designu. U Infinity Emerg- E porota ocenila čistotu aerodynamických křivek a vyzdvihla svěží konstrukční přístup. Pro samotnou toto významné ocenění znamená pozitivní impuls, jež potvrzuje správnost rozhodnutí vyrábět odvážné modely.

Druhý ročník soutěže Automotive Brand Contest 2012 letos pořádala německá Rada pro design, která má za sebou už téměř 60letou historii. Všechna uznávaná ocenění udělená v šestnácti kategoriích budou vítězům předána na letošním konaném ve městě na Seinou od 27. září.

infinitipress.eu
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?