Auto na vodík poslouží také jako malá domácí elektrárna

Jan Horčík - 09 Květen 2011

postaví v prefektuře Saitama , která bude vyrábět s pomocí slunce. Zároveň představí novou verzi vybavenou elektrickou zásuvkou. tak bude sloužit jako malá .   
vodíková solární stanice Honda

Nový model luxusního sedanu Honda FCX Clarity (viz. náš test) bude vybaven elektrickým zdrojem o výkonu 10 kW a možná i více. Dokáže tak posloužit jako malá domácí elektrárna až dvěma běžným domácnostem.

Honda chce nový model představit do konce tohoto fiskálního roku, který končí 31. března 2012. De-facto půjde o velmi luxusní mobilní elektrický generátor s nulovými emisemi CO2.

Prefektura Saitama spolupracuje s automobilkou už od roku 2009. Vybudování nové solární vodíkové stanice je dalším příspěvkem k obrazu budoucí společnosti založené na energii z vodíku (tzv. ).

Honda vidí vodíkové jako klíčový zdroj energie pro budoucnost. Její vodíkové auto FCX Clarity je k pronajmutí v od července 2008, od listopadu téhož roku. V lednu 2010 navíc v firma představila malou kompaktní solární vodíkovou stanici pro domácí využití.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

vodik je fajn, ale je drahe vsetko zatial. nez zlacnie pal.clanok budeme uz starci. vaviac sa zatial miesto neho nepouziva turbina s baterioiu... co je - divne. asi o to vyrobci nestoja.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

vašemu textu není rozumět

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dopravní prostředek s vlastním energetickým zdrojem...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hm, a čemu říkáte "vlastní enegratický zdroj"? Pokud tím myslíte, že auto je schopné samo získávat enegii (například pro svůj pohyb) spotřebováváním nějakého paliva (v tomto případě vodíku), tak čím se to liší od stávajících spalovacích motorů?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Liší se téměř nulovými splodinami při kterých zpětně vzniká z výfuku auta voda a kyslík.Tyhle technologie tu jsou už od 80 tých let (viz "Stan Meyers water powered Buggy" - mrkněte na video na youtube). Papaláši a šejkové platí velké odměny za to když se takovým lidem stane nějaká ta nehoda jako i tomuto šlověku který chtěl zveřejnit zdarma své plány na výrobu a pohon vodíkemjen z vody a baterie která se dobíjela pouhou jízdou. Bez potřeby solárních panelů....

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Máte na mysli perpetuum mobile od podvodníka Stanlyho :) ?
Nebuďte smiešny, tomu predsa žiadny súdny človek nemôže veriť! Voda je vlastne popol po horení. Z nej získate energiu iba anihiláciou, a to sa ešte nikomu nepodarilo.
Rozklad vody na vodík a kyslík je energeticky náročný proces s účinnosťou 80%. Žiadne zázraky s viac ako 100%ným rozkladom vody, ktorý je potrebný na fungovanie takéhoto stroja, sa nekonajú.

reflex.cz/clanek/komentare/65804/jan-jandourek-jak-se-dela-konspirace-aneb-motor-na-vodu.html

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Sám jsem si tenhle podvod vyzkoušel. Postačila mi k tomu zavařovací sklenice, dva kousky hlíníkového alobalu na pečení jako dvě elektrody,lehce osolená voda,baterie,hadička vyvedená z víka kterrým jsem to vše uzavřel a asi 15 vteřin bublání vody ... Následovalo zapálení zapalovačem a mohutný výbuch. Takže jekže je to nemožné? Možná ne tolik efektivní ( to znamená že dáte více proudu než vyrobíte dostatek vodíkových plynů aby vám to poháněl ospalovací motor)... ale na druhou stranu solární panely+sběrník a přetankovávat si to do nějaké vysokotlaké nádrže kde se to tlakem zkapalní a vy můžete využívat vodu+slunce = palivo... :) pak jsou tu detaily jako nerezové články, elektronický obvod který z dodané energie vytěží více vodíkových plynů. Vemte si třeba jako příklad takový paralyzér. Na 9v baterii vám na druhé straně dodá až milióny voltů. :) To je pouze příklad toho, že by se takvý výkonný obvod s nějakým elektronickým průběhem dal použít na efektivní těžení vodíkových plynů z vody. Mimo to takové sluněčno-vodíkové elektrárny už po světě běžně fungují.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mimochodem ten "podvodník" Stenley Meyers byl úmyslně otráven(ještě stihl vyběhout z restaurace a zařvat "otrávili mě" pak skonal a s ním i jeho dílo. Další co ho následovali pak skončili s infarkty, a nehodami jako pád ze schodů a podobmé... takoví sebevražední lumící, že? Co tak lpíte na fosilních palivech, jsou technologie o kterých před lety natáčeli startrek a které jsou už běžně používané nebo oficiálně vyvíjené. Jako antihmotový pohon, laserové a sonické zbraně, teleportace molekul, elektromakgnetické zbraně odpalující pojektily. Pamatujte že vláda a armáda měla a vždy bude mít technický náskok. Vemte si jen co vše máme jako obyčejní občané k dispozici. Moderní telefony které umějí téměř vše myslitelné a mají výkon v 90 letech nepředstavitelný, termovizory, notovizory a další. Novodobá válka by se už nevedla chemicky ani mechanizací ale zbraněmi operujícími z vesmíru, ovlivňujáícími počasí a geofyzikální jevy. Spáči, probuďte se! :P ps. Amerika je agresor, jejich země jde a pujde do kelu a oni to vědí. Proto v rámci oné VYSOKÉ HRY ILUMINÁTŮ se snaží vyprovokovat státy statní aby později měli v očich a mínění ostatních států důvod ke vmněšování se ale hlavně zabírání území(viz provokace vůdči Rusku které si zachovává chladnou hlavu... snad i díky nízkým teplotám a dostatku vodky :) .. ale to je jiná. Nejsme ani pr oruský ani pro americký a už vůbec ne proněmecký a americká kultura mi nevadí. ám rád americké filmy, tu jejich redneck kulturu ale ať si každej vystačí s tím co má. ve výsledku jsme všichni jen lidé. Pokud má lidstvo přežít a žít tak nějak v míru tak musí papaláši uvolnit,podporovat a šířit úsporné technologie, ve školách se musí vychovávat už od útlého věku k úspornosti,šetrnosti a jako samostatný předmět bych zahrnul i úklid v rámci svěřené lokality. Ať ty špunti mají od kořenů zažité to správné a dobré. Jinak tu lidstvo už dlouho nepobude.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.