Auto na stlačený zemní plyn lze dotankovat i doma

Jan Horčík - 11 Srpen 2011

Strojírenská firma Motor Jikov Group, a.s. má v Jihočeském kraji více než staletou tradici a ve svém oboru se věnuje téměř všemu. V podniku slévají, lijí, obrábějí, montují, formují, prodávají a také inovují. V posledních deseti letech se společnost zaměřila na výrobu ekologických produktů, za které nyní byla oceněna prvním místem v kategorii Vzduch soutěže ČR 2011. auto na plyn plnící stanice CNGfoto: Motor Jikov Group, a.s.

Hlavním cílem vývojářů společnosti bylo zefektivnit obsluhu a užívání vozidel na plynový pohon a pokusit se tak zvýšit jejich atraktivitu mezi řidiči a přispět k větší čistotě ovzduší.

V souvislosti s posledními trendy automobilismu šlo především o využití technologie , tedy , který je čistější alternativou motorové nafty, benzínu, ale i klasického . Motory CNG totiž snižují emise na úroveň normy bez nutnosti dodatečného čištění výfukových plynů.

Rozšíření využívání stlačeného plynu jako pohonné látky je přitom závislé na dostupnosti a uživatelské přístupnosti této technologie.

Motor Jikov proto spustil sériovou výrobu zařízení pro stlačování zemního plynu, které motoristům umožní čerpat stlačený plyn v pohodlí domova a poskytuje jim nezávislost na omezené síti veřejných .

Domácí plnička využívá domácího přívodu , který pak speciálně vyvinutý kompresor, umístěný na zahradě nebo v garáži, tlakuje ventilem do nádrže automobilu.

Majitelé vozidel na CNG pohon tak již nejsou závislí na některé z 32 veřejných , čímž odpadá jedna z největších překážek masového rozšíření tohoto typu motorů.

Kromě vlastní výroby plniček se podnik stará i o osvětu požívání CNG motorů prostřednictvím Asociace NGV, o.s., jejímž cílem je prosazovat využití a biometanu v dopravě a realizovat související vědecko-výzkumné a technologicky inovační aktivity.

Hlsovat pro tento projekt můžete na adrese www.energieplus.cz

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

za 500€ to asi ne (stačí se podívat kolik stojí obyčejný kompresor).
Firmu nemám, ale využíváme v rodině několik CNG vozidel a tak se vlastní plnička vyplatí (kalkulaci po mě nechtějte - těch je na jiných fórech více než dost).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ano pre viac aut a vyssi najazd km to dava zmysel

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Také je potřeba zohlednit cenu zemního plynu, která je dost vysoká a pokud bude plyn používán i jako palivo, tak cena ještě strměji poroste. Bohužel.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

este treba napisat ze cena takej lacnejsiej plnicky je 4000€

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

4000€ stojí nová dá se pořídit i repase za polovic.
Sám mám jednu novou a po letech i v druhé lokalitě repasovanou.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrý den, můžete mi prosím doporučit Váš osvědčený zdroj, kde lze koupit repasované plničky? Děkuji

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tak to je dobre vediet, dufam ze cena pojde dolu a potom sa to oplati spravit aj doma....ak by to atakovalo hranicu 500 € uz by sa o tom dalo uvazovat aj pri sukromnom vyuziti....Vy predpokladam ze mate firmu


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?